Krumvíř loni suverénně postoupil z okresního přeboru a ani v I.B třídě se neztratil. „Do klubu jsem přišel teprve v létě a chvíli jsem kluky poznával. Tým je tu složený hlavně z odchovanců klubu, kteří spolu hrají delší dobu. Jen brankář je na hostování. Postoupili postupně ze třetí třídy až do první B. Přesto jsem první dvě kola, kdy jsme hráli venku, hledal optimální sestavu," přiznává trenér Linhart s tím, že si mužstvo velmi rychle sedlo.

Přestože mladý tým Krumvíře má nejlepší útok, podle kouče je základ v obraně. „Když hraje dobře obrana, hraje dobře celé mužstvo. V momentě, kdy jsem si uvědomil, že jsme vzadu silní, jsem týmu na rovinu naordinoval ofenzivní taktiku, která se bude lidem líbit. Nebudeme bránit. A to nám zatím vychází," tvrdí brzy osmatřicetiletý obránce, který ještě naskočí na trávník, když je potřeba.

Fotbalově zatím stačil Krumvíř na všechny soupeře kromě zmiňovaného Vracova (0:1) a Blatnice (0:2). „Vracov je kvalitou mužstva někde výš, než v první B třídě. Ještě loni jsem proti nim hrával v kraji. Naopak Blatnice nás jako jediná naplno přehrála, má nejfotbalovější mužstvo," uznal bývalý fotbalista Bzence kvality druhého celku, na který momentálně ztrácejí pět bodů.

A trenér dokonce tuší, co stojí za sérií šesti zápasů bez porážky na hřištích soupeřů. Tam dali Krumvířští dvaadvacet branek, dvakrát více než doma. „Doma jsme asi více svázaní, navíc máme doslova strašidelné hřiště. Nerovné, v šestnáctkách je vyšlapané, neroste tam tráva. Musíme s tím něco udělat. Ale když si na něj zvyknete, tak vám potom venkovní hřiště připadají jako krásné pažity. A na nich se nám naše kombinační hra daří mnohem lépe," přidává s úsměvem hrající trenér svůj názor.

V jeho týmu navíc dokáže dát branku téměř kdokoliv. Kromě vyhlášeného střelce Petra Zvoniče se nejčastěji z gólů raduje třeba záložník Michal Svoboda nebo kapitán týmu, obránce Radim Heča.

Od vedení tělovýchovné jednoty v Krumvíři kouč žádné konkrétní cíle nedostal. U nováčka se nevědělo, jak se celku bude dařit. Momentálně to ale vypadá, že by I.B třída nemusela být pro Krumvíř výkonnostním stropem. „Uvidíme po podzimu. Záleží na výsledcích posledních třech kol, jestli budeme podzim hodnotit jako úspěšný. Pak se ukáže, jaké ambice můžeme letos mít," dodává Linhart.