V přípravce hrál jistou dobu i na postu stopera, většinu času ale tráví v záloze, nejčastěji na její pravé straně. Je záložníkem ofenzivního zaměření, se schopnostmi kvalitně nahrávat svým spoluhráčům-útočníkům, a když je třeba, dokáže i přesně vystřelit. V Bílovicích svůj talent rozvíjel do skončení kategorie žactva, od začátku dorostu byl vybraný do MSK Břeclav.

Nadšený z nového prostředí nahrál v prvním zápasu na čtyři branky a sám jednu vstřelil, na což rád vzpomíná. Na jaře je hodně vytíženým hráčem. Nejčastěji se objevil v dresu sedmnáctky, jíž v Prostějově pomohl k výhře 5:2 asistencemi u tří branek. Nastoupil i za osmnáctku proti Znojmu a proti Lískovci, kterému vsítil jednu ze šesti branek MSK U18 (6:0). Půl hodiny odehrál za devatenáctku proti Vyškovu, do základního kádru na trvalejší vytížení ale musí ještě dozrát.

Za své přednosti považuje Milan fyzickou výdrž a dobrou kopací techniku. Potřeboval by zvýšit důraz v osobních soubojích, což souvisí s potřebou zesílit, nabrat více svalové hmoty. Měří jen 169 cm a i z toho důvodu není hra hlavou právě jeho doménou. Trenér Luděk Zlámal si jeho fotbalových kvalit cení.

„Milan Sycha má fotbalové předpoklady se dále zlepšovat, potřebuje ale nad sebou pevnou ruku. Jak se mu jen trochu povolí, hned toho využije. Je rychlostním typem fotbalisty, typický jezdec podél boční lajny. Umí zakončit akci, levou i pravou nohou. Když si dá říct, má slušnou perspektivu,“ vkládá v něj naděje Zlámal.

Milan fandí Realu Madrid, Bayernu Mnichov a Manchesteru United. Fotbalu podřizuje všechno, v budoucnu by se rád profesionalizoval. Prvním jeho cílem je dostat se do áčka mužů MSK, nejlépe přímo z dorostu, a rád by to v budoucnu zkusil i v zahraničí.

Momentálně Sycha chodí na SOŠ v Hustopečích, obor instalatér. Zatím je v prvním ročníku, další dva roky studia má ještě před sebou. Fotbal hraje i Milanův o tři roky starší bratr Lukáš, v kádru mužů Velkých Bílovic je pravým obráncem.