Čtrnáct bodů. Přesně takový je rozdíl mezi prvním Znojmem a pátou Břeclaví. Ta dnes na svém zeleném pažitu vyzve v předposledním kole Moravskoslezské fotbalové ligy jejího předčasného krále.

Z posledních třech utkání Břeclav vydolovala pouze čtyři body. Doma remizovala s Kroměříží a dvakrát za krátkou dobu musela cestovat na Hanou. S rezervou Sigmy prohrála, na půdě HFK vyhrála.

„Musíme se vyvarovat špatného začátku utkání. Stává se nám, že do duelu vstupujeme hodně nesoustředění,“ apeloval na své svěřence trenér Břeclavi Jiří Fryš.

Ten není pro znojemské fanoušky neznámou osobou. V minulosti právě znojemský kádr vedl, nyní ho ale čeká derniéra na lavičce Břeclavi před domácím publikem.

„Mohl by to být dobrý zápas. Znojmo má hodně kvalitní tým. To my ho ale budeme dávat dohromady obtížně. K dispozici mám třináct hráčů, takže příležitost dostanou mladíci,“ uvedl domácí stratég.

Znojemští fotbalisté v posledním duelu přehráli béčko druholigové Jihlavy a jen zpečetili své postupové ambice. Momentálně už není žádný celek, který by je předstihl i v případě, že by z posledních dvou utkání nevydolovali ani bod.

„Budeme hrát až do konce. Samozřejmě záleží na trenérovi a vedení, koho postaví. Ti, kdo nedostávali moc šancí v sezoně, ji asi dostanou právě teď. Každopádně nic nevypustíme,“ vyvedl kapitán Todor Yonov z omylu ty, kteří pochybovali o výsledcích posledních dvou zápasů 1. SC Znojmo.

Sobotní utkání předposledního kola MSFL mezi Břeclaví a Znojmem startuje třicet minut po šestnácté hodině.

MARTIN ANDRLE
MICHAL ČEJKA