Nutno říci, že domácí mladíci měli zvýšenou motivaci, protože v případě neúspěchu jim hrozila ztráta kontaktu se zbytkem soutěže.

Břeclavští fotbalisté si do utkání přinesli návyky z bezgólové remízy ve Znojmě. Ani jejich dnešní zápas nepřinesl v prvím poločase výraznější šanci ani před jednou z branek.

Břeclavští měli velkou příležitost chvíli po změně stran, kdy musel míč z brankové čáry vykopávat domácí Hrotek.

V 56. minutě varoval před budoucími okamžiky Kerbr, když v dobré příležitosti zakončoval jen do brankáře Gally. Hráč Slovácka se radoval o tři minuty později, kdy svým volejem obstřelil břeclavského brankáře a poslal svůj tým do vedení.

Hosté po inkasované brance vyditelně znervózněli a jejich snaha o vyrovnání připomínala spíše křeč. Naději na bodový zisk vzal hostů střídající Pyclík, který se trefil v poslední minutě po dvaceti vteřinách svého pobytu na hřišti.

Tři body Slovácka znamenají nepříjemnou novinku pro fotbalisty Blanska. Nováček soutěže klesl na poslední místo v tabulce. Břeclavští fotbalisté si rovněž pohoršili a nyní okupují desátou příčku v MSFL.

1. FC Slovácko B - MSK Břeclav 2:0 (0:0)

Branky: 59. Kerbr, 90. Pyclík.

Sestava Břeclavi: Galla - Jakubovič, Schwarz, Michal, Šenk - Simandl (77. Pokorný), Dvořák (87. Gajdoš), Demjanovič, Ivančic (67. Čermák) - Malár, Svoboda