Uničov nastoupil na trávník hned se čtyřmi útočníky, v reálu to na trávníku vůbec nebylo vidět. Důvod byl nasnadě. „Měli jsme obrovský problém kvůli marodce nasadit konkurenceschopnou sestavu. Na lavičce nám zbyl pouze jede hráč na střídání,“ objasnil trenér hostí Miloslav Machálek problém, který ovlivnil výkon týmu.

Břeclav chtěla před vlastními diváky napravit nepovedený dojem a to se jí v první půli rozhodně povedlo. Břeclavský brankář Prokop neměl moc práce, hosté hrozili před jeho bránou jen z rohových kopů. To domácí mířili na branku Hanáků jednu střelu za druhou. Alespoň v první půli jim však chyběla přesnost nebo větší razance. Ve 27.minutě byl ve vápně stažený Ivančic, ale píšťalka sudího zůstala při této ošemetné situaci němá. V závěru poločasu vyzkoušeli pozornost hostujícího brankáře Uvízla ještě aktivní Navrátil a Hesek, obě střely ale hostující gólman odvrátil.

Po změně stran se hra srovnala a začali se prosazovat i hosté, přestože hráli paradoxně proti silnému větru. Břeclav najednou jen nakopávala balony za obranu, ale ty nenacházely adresáty. Když už to s domácími vypadalo bledě a dostávali se pod tlak, přišel blesk z čistého nebe. Více než dvě stě padesát minut čekání na branku ukončil po samostatném úniku Dvořáka Hesek, kterému předložil kapitán MSK přesný pas do šestnáctky. To hosty zlomilo. „Nechali jsme se nachytat. V momentě, kdy jsme měli balon na kopačkách častěji a dostávali jsme se do hry, zbytečně inkasuje. Už jsme neměli sílu s tím nic udělat,“ mrzelo Machálka.

Břeclavané byli po vstřelené brance znovu aktivnější a nebezpečnější. Dalekonosně pálil Michal těsně vedle a z přímého kopu zahrozil i Dvořák. Také jeho projektil skončil těsně nad břevnem. Hosté už se na nic nezmohli, a tak rozhodčí po jedné nastavené minutě k obrovské radosti domácích zápas ukončil a přiřkl jím tím první tři jarní body.

"Změny v sestavě nám pomohly. Dá se říct, že jsme byli celý zápas aktivnější, hosty jsme do nějakých velkých šancí vůbec nepustili. Snažili jsme se hrát hodně přes strany, což s nám dařilo. Důležité body máme, ale hlavně z mančaftu spadla ta nervozita. Už nemusíme hrát pod takovým tlakem, jako dosud," komentoval výhru svých svěřenců kouč MSK Břeclav Vladimír Michal.

V dalším kole zajíždí MSK Břeclav na hřiště posledního Slavičína.

MSK Břeclav – SK Uničov 1:0

Poločas: 0:0
Branky: 72. Hesek
ŽK: Navrátil – Fiala
Diváků: 190
Rozhodčí: Fojt – Sedlák, Šenkýř

Sestavy:

MSK Břeclav: Prokop – Lysoněk, Michal, Filip, Crla – Ivančic, Dvořák ©, Simandl, Navrátil (88. Nevídal) – Hesek (73. Bielčik), Pulkert (90. Kobler)
SK Uničov: Uvízl – Vejvoda ©, Sostřonek, Heinz, Fiala – Švajda, Toman, Řehák, Hrubý – Machálek, Večeřa (55. Krč)