Mistrovské zápasy jim skončili už v polovině listopadu, celý měsíc ale hráči dřeli v posilovně a udržovali si kondici. V kádru MSK už dochází k personálním změnám, které trenér Michal avizoval již po posledních zápasech podzimu.

„Když začnu od brankářů, tak Hladkému skončilo hostování z Brna, Rückschloss zvažuje nabídku z Rakouska. V kádru nám tedy zatím zůstává jen Lukáš Prokop. Brankářskou otázku ještě budeme řešit,“ popsal, trenér MSK Vladimír Michal, jaká situace momentálně panuje u strážců tří tyčí.

Také obrana nezůstane ve složení, v jakém nastupovala na podzim. „Po zralé úvaze jsme nabídli Petru Schwarzovi, aby zvážil jiné angažmá,“ naznačil odchod kapitána kouč Michal.

Další oslabení postihlo záložní řady. Diváci už na jaře neuvidí defenzivní štít Marka Demjanoviče. „Marek pracuje jako městský strážník, nyní mu přibylo ještě více práce a nestíhal by tréninky. V jeho věku se rozhodl, že vrcholového fotbalu zanechá a zkusí fotbal na nižší úrovni v Rakousku,“ dodal Michal. Na odchodu je i Tomáš Mica. Ten se zkouší prosadit do kádru prvoligové Zbrojovky Brno.

A personální zemětřesení se nevyhnulo ani útočníkům. David Bielčik byl na zkoušku ve slovenské Šale, nyní hledá štěstí v kádru druholigového Znojma. Navíc bylo ukončeno hostování i Janu Veselému.

V zimní přípravě by se měl objevit obránce Ondřej Pokorný, jenž na podzim hostoval v Mikulově, vrací se i záložník Petr Dolíhal ze Sparty Brno a zimní přípravu v Břeclavi zakusí i záložník Jaroslav Šuráň, který hrál za Mikulov, ale je kmenovým hráčem Znojma.