Vůbec poslední zápas programu třetí nejvyšší soutěže čeká na fotbalisty MSK Břeclav. Netradičně nesehrají v obvyklém termínu sobotního odpoledne, ale již v pátek v 17 hodin. Kvůli rekostrukci trávníku na hlavním stadionu se zápas se druhým Znojmem odehraje na hřišti Slovanu.

„Rozhodla o tom svazová komise pro Moravu. Myslím si, že v tom má co dělat probíhající evropský šampionát, a druhá stránka věci je, že se bude rozhodovat až v posledním kole. Tudíž všechny týmy musí hrát ve stejný čas,“ upřesnil důvody změny termínu utkání manažer 1. SC Znojmo Karel Hodák.

Jihomoravké derby bývá tradičně velmi vyhecované. Tentokrát však bude mít ještě větší náboj. Hosté, v případě, že se jim podaří vyhrát a v duelu rezerv Zlína a Olomouce Hanáci klopýtnou, si zajistí první místo v tabulce a tím pádem i postup do druhé ligy.

Postupová matematika je tedy jasná. Znojmo potřebuje v Břeclavi vyhrát. Žádnou odchylku od jarní taktiky však znojemší fanoušci očekávat nemohou.
„Hrajeme stejně doma i venku. Nebudeme nic měnit. Víme ale, že musíme vyhrát a ještě čekat na výsledek Olomouce,“ nastínil znojemský trenér Michal Sobota.
Sám ví, že jeho svěřence nečeká v Břeclavi nic lehkého. A to přesto, že se Břeclavanům v závěru jara zase tolik nedařilo.

„Máme mladé mužstvo. Uvidíme, jak se poperou s tlakem, který je na ně vyvíjen. Naopak domácí jsou zkušení. Nebude to lehký zápas,“ ví Sobota.
To domácí lodivod Radek Rabušic doufá, že si jeho ofenzivní hráči vzpomenou na svá lepší utkání. V posledních čtyřech totiž skórovali jen v jednom případě a vyválčili pouhé dva body. Na mužstvo, které se ještě nedávnou pyšnilo titulem nejlepší mužstvo jara, je to trochu málo.

V poslední době nejsou naše výsledky oslnivé. Do zápasu ale budeme mít velkou motivaci. Padesát devět bodů, které získali, je fantastický výsledek. Kvalita na znojemské straně určitě je, to je jasné,“ smekl poklonu soupeři trenér domácích.

Co udělá netradiční termín a stadion s dosti bídnou návštěvou, je otázka. Komorní atmosféru mohou pozvednout znojemští příznivci. Těch se do Břeclavi vypraví dva autobusy.

Po sedmé hodině večerní se bude vědět, jestli se zpáteční cesta změní ve vítěznou jízdu, nebo potečou slzy smutku.