Na střídačce jeho místo zaujme dosavadní asistent Milan Valachovič, kterého doplní Libor Snopek, v letošní sezoně trenér Vracova v krajském přeboru. Snopek bude zároveň i asistentem u béčka MSK.

Stoper kanonýrem

Hodnocení jarní části MSFL se sportovnímu řediteli nehodnotila lehce. „Naše představa po zimě byla trošku jiná. Mysleli jsme si, že jsme schopní skončit v horní polovině tabulky. Desáté místo je pro nás zklamání, přestože jsme zažili v zimě velkou hráčskou obměnu. Hra jako taková špatná nebyla, ale doplatili jsme na nízkou produktivitu. Výkony útočně laděných hráčů mě zklamaly. Když je nejlepším střelcem týmu stoper Filip, něco není v pořádku,“ měl výhrady k útočné hře Michal. Ten i nadále počítá s nadějným Jiřím Nevídalem, naopak tým opustí Martin Pulkert i Boris Hesek. Oba forvardi byli v MSK jen na hostování a míří do Rakouska.

„Je to specifikum pohraničí. Otevřel se rakouský trh a my nemůžeme nabídkám v eurech konkurovat. Využil toho také Ivan Dvořák, kterému u nás skončila smlouva a naskytla se mu možnost pracovat a hrát fotbal v Rakousku. Bránit mu samozřejmě nebudeme a před mistrákem se s ním rozloučíme. Přece jen tu odvedl mnoho kvalitní práce. I nadále ale bude trénovat naši přípravku, se kterou má viditelné úspěchy,“ potvrdil velkou hráčskou ztrátu ve středu zálohy MSK sportovní manažer.

„Pozitivem bylo, že jsme překlenuly tu generační výměnu a hráli jsme vyrovnané duely i s nejlepšími celky ve třetí lize. Měli jsme spousty šancí, ale nemohli jsme dát gól. U některých to byla už vyloženě křeč. Měli jsme čtvrtou nejlepší obranu v lize v čele s Prokopem, ale jak jsme dostali gól, bylo zle. Jednoduše hledáme kanonýra, asi jako každý tým. Někteří se k nám hlásí, jiné máme v hledáčku, ale o jménech je ještě předčasné mluvit. Paradoxně jsme na podzim uhráli bez zkušenějších hráčů víc bodů, než s těmi zkušenějšími na jaře. To si nedokážu vysvětlit,“ kroutil hlavou Michal.

V týmu by podle slov sportovního ředitele měl zůstat brankář Prokop, obránce Michal i nadějní krajní záložníci Ivančic s Navrátilem, se kterými panovala spokojenost. Až z dalších jednání vyplyne, zda zůstane i stoper Filip, který je hráčem Jihlavy, ale v Břeclavi o něj i nadále jeví zájem. U řeky Dyje by rád setrval i defenzivní záložník Jakubovič.

Ještě mladší tým

Většina hráčů tu byla už nyní okolo dvaadvaceti let, navíc se do měsíční letní přípravy, která začíná 5. července, zapojí hned šestice dorostenců, která postoupila s devatenáctkou do druhé ligy. Ti od začátku přípravy dostanou šanci, ale ne každý může ihned naskočit do třetí ligy.

„Na to máme béčko, kde dáváme prostor mladíkům, aby byli plně vytížení. Hrávali tam občas jen Navrátil, Jakubovič, Nevídal nebo Chromeček. Kromě Kalčíka tam letos nebyl nikdo vyloženě starší nebo zkušený. Ale zápasy béčko odehrálo dobré, mnohdy měli jen smůlu. Postavení v tabulce není u rezervy tak důležité, ale rozhodně neodpovídalo předváděné hře,“ zmínil desáté místo břeclavské rezervy bývalý trenér mládežnických reprezentací.

Ve fotbalovém prostředí zatím koluje neoficiální informace, že by se příští ročník v rámci reorganizace soutěží letos nemuselo sestupovat. „Čekáme na potvrzení této informace. Podle toho bychom se pak mohli zařídit a mohli dát mnohem více prostoru místním mladíkům, aby se otrkali. Samozřejmě by to pro nás byla i levnější varianta. Ani v případě otevřené soutěže ale nepůjdeme cestou megalomanských přestupů,“ dívá se do budoucnosti muž, který stál poslední dva roky na lavičce MSK.

Novinkou bude i to, že devatenáctka MSK bude hrát od podzimu své mistrovské zápasy přímo na hlavním hřišti v Lesní ulici. Pozici si prohodí s rezervním mužským týmem, jehož domácí zápasy se přesunou na Slovan. „Nemusí to být špatný nápad. Chceme to vyzkoušet, budou to zápasy s prestižními soupeři, na které se snad přijde podívat kromě rodičů i víc fanoušků,“ láká na zápasy s B-týmy dorostenců Jihlavy, Olomouce nebo Zbrojovky Michal.

Letní příprava A-týmu:

9.7. MSK – Myjava (11:00)
13.7. – MSK – Slovácko B (17:00)
16.7. – MSK – Pezinok (10:30)
19.7. – MSK – Sokolov (18:00)
23.7. – MSK – Znojmo (17:00)
30.7. – 1. kolo poháru
6.8. – 1. mistrovské utkání MSFL
* všechna přípravná utkání odehraje Břeclav na domácím hřišti, případně na některém z hřišť v nejbližším okolí