Oba soupeři si v úvodu jara poradili se silnými soupeři v dramatických utkáních 3:2, i pořadí branek bylo takřka shodné.

Pro tříbodový zisk z jihlavské umělé trávy proti Uničovu bylo klíčové, že A mužstvo Vysočiny mělo odložený druholigový zápas. Sestava juniorky se tak zkušenými borci jen hemžila.

„Je pravda, že jsem tam měli několik hráčů z prvního týmu, tudíž bylo zkušenější. Jenomže na druhou stranu zase nebylo vůbec sehrané. Tato mince má dvě strany. My to ale jako rezerva musíme vzít jako fakt,“ tvrdil kouč jihlavského béčka Josef Vrzáček.

To Břeclav nastoupila proti Ostravě s několika překvapeními. Jen na pár minut se na hřiště dostal delší dobu zraněný podzimní kapitán Schwarz, nalevo pro změnu běhal mladíček Navrátil.

„Hlavně vyhrát,“ brojí před domácím zápasem břeclavský asistent trenéra Antonín Michálek. „Ale pro obě mužstva bude zřejmě velkým problémem hrát na přírodní trávě. Bude to fyzicky velmi náročné utkání,“ je si vědom druhý muž břeclavské lavičky.

Komu napomůže potřeba vysoké bojovnosti je otázkou. Břeclav disponuje řadou tvrdých chlapíků, jenomže třeba Valentovi se zápas v Jihlavě nevyplatil, půl roku byl bez fotbalu.

Lavičku MSK spíše trápí viróza, kterou trpí hned několik důležitých hráčů. Ti by ale měli být fit.

„Já sílu Břeclavi samozřejmě respektuji. Mají velkou kvalitu v ofenzivě, Malár, Bilečík, napravo je útočný Simandl. My se budeme snažit hrát podle našeho systému a nenechat si vnutit ten jejich. Utkání to ale bude nesmírně těžké,“ přemítal Vrzáček, který prokázal, že svého dnešního soupeře zná dokonale.

Jak asi nastoupí:

Břeclav: Václavík – Demjanovič, Jakubovič, Doležal, Michal – Svoboda, Dvořák, Valent, Simandl – Bielčík, Malár.

Jihlava B: Matiášek – Naniáš, Benda, Bambula – Šandera, Leligdon, R. Demeter, Lovětínský, T. Kučera – Peška, Pikl

Rozhodčí: Duda – Krasula, Páral.

Poslední vzájemný zápas: 1:2, podzim 2009

Tip Deníku: 1

Zápas začíná v sobotu ve 15:00 hodin na stadionu v Břeclavi – Poštorné