I tak porážka mrzí. Nejjižnější účastník třetí ligy totiž na otrovkovickém trávníku nechal doslova všechno. „Soupeř bojuje o život a na hře to bylo vidět. Hrál s velkým srdcem. I od nás to bylo odmakané. Jsem spokojený s hrou kluků nahoře," zmínil domácí kouč Marek Sedlák útočná žihadla Neuberta s Vavrušou, která se oba v zápase střelecky prosadila.

Už v desáté minutě otevřel skóre Vavruša, o šest minut později se k domácí radosti prosadil druhý forvard i Neubert, který tak dal svůj druhý gól v dresu Viktorie. V tu chvíli Otrokovice dominovaly. „Do zápasu jsme vstoupili hlavně v obraně. Byli jsme málo důrazní a góly jsme dostali z nenápadných akcí," zalitoval kouč Ivan Dvořák, který se tak jako na podzim znovu objevil na hřišti.

Tentokrát tvrdil hru ve středu zálohy. „Ve středu jsem asistentům řekl, aby napsali sestavu podle sebe. Oba mě do ní zařadili. Nejsme v dobré situaci a potřebujeme zvýšit důraz. Proto jsem nastoupil," vysvětlil někdejší prvoligový středopolař.

Jeho Břeclav včera po necelé hodině hry snížila a v nervózním závěru se ještě snažila o vyrovnání. „Byli nebezpeční. Přes Brazilce Lucase tam měli pár náznaků. V závěru může někde vypadnout balon, naštěstí to kluci ustáli vzadu. Jsme spokojení se třemi body. Herní kvalita je ovlivněná terénem, který zatím není dobrý. Na krásu se dá hrát fotbal, když je tým v klidu," podotkl Sedlák k tomu, že navzdory výhře se fanoušci fotbalem příliš nebavili.

Domácí příznivci se nebavili i proto, že se hosté nastěhovali ve druhé půli na jejich polovinu. „Škoda našich příležitostí. Skórovat mohli Lysoněk, Lucas dal břevno, vyloženou šanci měl i Hloch," jmenoval prováhané dobré okamžiky svého týmu břeclavský trenér, jehož čeká další těžký test.

V sobotu dopoledne se Břeclavané představí znovu doma. A budou to mít pořádně těžké. Vyzvou totiž lídra z Prostějova. Ten se o víkendu vydal do Třebíče. Hanáci svého soka podobně o týden dřív Otrokovice z trávníku smazali. Vyhráli 6:0. Třebíč totiž v prostřední půlhodině zápasu přišla rovnou o tři hráček kvůli červeným kartám. „Naši kluci hráli, tak jak jsme chtěli, ale zápas nebyl až tak jednoznačný. Tři červené karty byly jasnou nedisciplinovaností domácího celku," popisoval zápas prostějovský kouč František Jura.

Otrokovice – Břeclav 2:1

Poločas: 2:0. Branky: 10. Vavruša, 16. Neubert – 58. Světlík

ŽK: Foltýn, Juráň – Světlík, Dvořák, Radkovič, Simandl

Rozhodčí: Mikeska

Diváci: 195

Břeclav: Kunický – Košut, Svoboda (80. Presl), Hloch, Lysoněk – Simandl, Sycha, Dvořák, Lucas (69. Netopilík), Vojtěšek (46. Radkovič), – Světlík