Skutečně mizerný úvod letošní sezony v podání fotbalistů MSK Břeclav pokračuje. Po dvou venkovních prohrách odevzdávali body i na svém hřišti, které bylo ještě do nedávna pro hostující celky takřka zakázaným územím.

Pro vůbec první body v sezoně si dojelo do té doby poslední mužstvo třetiligové tabulky ze Zábřehu. Domácí fotbalisté jim je svým neprofesionálním výkonem prakticky darovali.

Od první minuty bylo na hostech patrné, že se chtějí ode dna tabulky odpoutat. Byli pohyblivější a kazili méně přihrávek než nekoncentrovaní domácí fotbalisté. Po půlhodině hry se však zdálo, že se štěstěna přikloní přeci jen na břeclavskou stranu. Zábřežští byli zatlačeni před své pokutové území a po jednom z rohů se hlavičkou prosadil Fiala. Hned po úvodní gólu následovala superšance Pacáka.

Chvíli před odchodem do šaten však modro–bílí neubránili nenápadný útok po pravé straně a Svozil vstřeli první branku svého týmu v aktuálním ročníku.

Ve druhé půli již hrálo vlastně jen jedno mužstvo. Domácí chodili a pokračovali v laciném odevzdáváním míčů. Deset minut po přestávce využil nedorozumění gólmana Prokopa s Pokorným Poducký a hosté šli do vedení. Snahu o vyrovnání svým spoluhráčům neulehčil útočník Pacák, který neudržel nervy na uzdě a zbytečně zezadu skosil jednoho z protivníků. Červené kartě se ani nemohl divit. V deseti se domácí proti odhodlanému Zábřehu mohli jen těžko prosadit. Hosté dokonce přidali další branku, když se po rohovém kopu v 74. minutě prosadil obránce Matulka.

Zbytek byla ze strany domácích jen křeč. Od týmu, který na začátku sezony vyhlašoval útok na přední příčky musí čekat diváci více. Žádný div, že jich na třetiligové utkání dorazily necelé dvě stovky.

“Jsem šťastný, že jsme vyhráli. Měli jsme i trochu štěstí, ale to k tomu patří. Hráli jsme to, co nám soupeř dovolil,“ radoval se po zápase trenér hostů Miroslav Kubíček. Domácí kouč David Kříž byl po devadesáti minutách hodně smutný. „Zase jsme se dostali do kolen vlastníma individuálníma chybama. V prvním poločase jsme měli šance, měli jsme je proměnit,“ litoval Kříž.