„Fotbal se hraje na góly a v tomto ohledu byli domácí téměř stoprocentně efektivní. Oproti nám jim stačilo na dvě branky minimum příležitostí, kdy jim dáme jen trochu prostoru. V tom byl hlavní rozdíl. My jsme netrefili ani prázdnou branku a ztratili tak vyhraný zápas," viděl důvod své porážky v malé produktivitě svých svěřenců domácí trenér Milan Valachovič a měl pravdu.

Kdo dal v sobotu přednost třetiligovému fotbalu před hokejem v televizi, dostalo se mu oboustranně rychlého útočného fotbalu, který vyplýval z množství chyb, které oba týmy produkovaly. Ztráty míče uprostřed hřiště oba týmy využívaly k rychlým brejkům, v první půli se však ujal jediný. Zbytek hasili brankáři nebo se nedočkaví útočníci chytali do ofsajdových pastí.

Přestože hostující Uničov, vezoucí se na vlně dobrých výsledků, začal výborně, domácí udeřili hned ze své první šance. Po pravé lajně utekl bránícímu soupeři Jaroslav Navrátil, poslal přízemní centr do šestnáctky, kde ho Radek Sasín přenechal Luboši Košuličovi, na kterého zývala prázdná branka. Břeclavský záložník, operující výjimečně v útoku, nezaváhal a otevřel skóre.

A i nadále byl vytáhlý Košulič při chuti. MSK totiž sérií rohů dostalo hosty pod tlak, ze kterého plynuly další šance. Sám Košulič mířil z úniků dvakrát vedle a jednu byl u míče dříve vyběhnuvší brankář Uničova. Branka Dragona jako by byla pro hráče Břeclavi zakletá. Je pár centimetrů vedle levé tyče mířili své střely také Málek a Simandl.

„Je to taková bezmoc. Těžko můžu ovlivnit útočníky, aby trefovali prázdnou branku, která před námi v prvním poločase zývala několikrát. Ti mohli rozhodnout celé utkání. Stejně tak upozorňuju stopery, aby hráli jednoduše, ale přesto několikrát udělali hrubé chyby v rozehrávce," krčil rameny břeclavský funkcionář.

Ani hosté se totiž nenechali zahanbit a produkovali pohlednou útočnou kopanou. Dvakrát si uchránil čisté konto Prokop sám výbornými zákroky proti střelám Hrubého a Koutka a jednou trefil Uničov tyčku. Ta však přišla z ofsajdové pozice.

Druhá půle už tak záživná nebyla a Břeclavany mohly mrzet nevyužité šance z prvního dějství. V útoku byli bezradní. Největší šancí spálil Košulič, který trefil nohy vyběhnuvšího gólmana Dragona. Hosté potrestali nepozornost obrany po hodině hry. Dlouhý brankářův výkop přeskočil obránce a Krčovi stačilo ho přizvednout, aby přeletěl i brankáře Prokopa.

Uničov byl rázem na koni a domácí mohli děkovat Prokopovi, který vyboxoval dvě bomby hostujících útočníků.

Remíza hostům stačila, zatáhli se na vlastní polovinu, aby hráčům MSK ztížili dobývání branky. Omezili se jen na brejky. A tato taktika jim nakonec přinesla úspěch. Zatímco Břeclavané se k vážnému ohrožení Dragonovy branky i přes veškerou snahu nedostali, vysunuté obrany MSK využili hosté. Po rychlém kontru hlavičkoval pohodlně za Prokopa Krč a podruhé mohl slavit. Křečovité útočení z posledních minut už na konečném skóre nic nezměnilo.

Uničovští nemohli uvěřit po posledním hvizdu svému štěstí. „Vzhledem k historicky špatným výsledkům Uničova v Břeclavi je zisk tří bodů takovým malým zázrakem. My jsme začali dobře, ale brzy jsme dovolili domácím skórovat. Hrubými chybami v rozehrávce jsme pak soupeři připravili další dobré šance, naštěstí pro nás je ale nevyužili. Po poločase jsme vsadili vše na útok, viděli jsme, že tu dnes můžeme bodovat. Proto i ty včasná střídání útočníků," zhodnotil zápas hostující kouč Miloslav Machálek.

Břeclavany čeká ve středu vložené kolo. Od 17 hodin budou hostit velmi neoblíbeného soupeře, druhý Frýdek-Místek.

MSK Břeclav – SK Uničov 1:2 (1:0)

Branky: 8. Košulič – 61. a 83. Krč

ŽK: Crla – Konečný

Střely na branku: 10:14 (v poločase 4:5)

Rohy: 8:5 (4:2)

Diváků: 85

Sestavy:

MSK Břeclav: Prokop – Chromeček (76. Pospiš), Neuberg, Michal, Crla (84. Nevídal) – Navrátil, Málek, Simandl (K), Ivančic (56. Hromek) – Košulič, Sasín

SK Uničov: Dragon – Ulma, Kyselý (46. Heinz), Hrubý (63. Jeřábek), Švajda (K), Novosad, Nuc, Koutek, Krč, Juřátek, Konečný (35. Řehák)