Vývoj zápasu měli prakticky po celou dobu ve své režii domácí třetiligisté a to navzdory tomu, že jejich sestava nebyla rozhodně optimální.

S ofenzivním snažením byli trochu na štíru, obzvláště v první půli, kdy se na hrotu pohybovalo slovenské duo Trnovec–Bielčik.

Jedinou trefou z první půle tak byla dorážka Svobody, před kterým se zjevil míč po závaru před brankou hostů, kteří hrají slovenskou třetí nejvyšší soutěž.

Jinak se bojovalo především o střed hřiště. K vidění byly, skoro jako v tenisovém zápase, vidět výměny míče mezi oběma soupeřícími mužstvy.

Ve druhém poločase poslal domácí lodivod Jiří Fryš na hřiště z velké části obměněnou jedenáctku, která pokud nebyla lepší, tak rozhodně běhavější a efektivnější v koncovce.

Na plac se dostal také Vladimír Malár, který měl právě před rokem obnovenou premiéru v břeclavském dre­su.

I on si připsal jeden zásah do černého, přestože šancí měl více. Střeleckou pohodu si zkušený forvard zřejmě nechává na důležitější zápasy.

Přesnou ránu mezi tři tyče si připsal i Simandl a po dravém průniku do šestnáctky také rychlík Ivančic.

V závěru zápasu už na straně modrobílých trochu došlo ke ztrátě koncentrace a tak hosté v samotném zápasu zblízka alespoň kosmeticky upravili skóre na konečných 1:4.

Příští sobotu by se měli Břeclavané cestovat na Slovensko a sehrát přípravný duel v Prievidzi.