V pořadí třetí přípravný zápas před novou sezonou mají v nohou fotbalisté MSK Břeclav. Po dvou duelech na domácím ZFP Akademia Cupu minulý víkend se v sobotu představili ve Vojkovicích proti ČAFC Židenice.

Před zápasem proti týmu z krajského přeboru dostalo pět hráčů MSK volno, a hráli tak především mladší fotbalisté z břeclavského kádru. Ti prohrávali 0:1 po chybě obrany, půl hodiny před koncem přišla na hřiště zkušená dvojice Kříž – Dvořák a právě jejich akce a Dvořákova branka rozhodla o konečném výsledku 1:1.

„Čafka se ovšem moc nevytáhla. Hráli jsme ve Vojkovicích na vedlejším hřišti, které nevidělo vodu snad několik let. Nedávali jsme šance a navíc bylo strašné vedro,“ přiblížil podmínky přípravného zápasu trenér Rabušic.

Právě střelec jediné břeclavské branky by se měl objevovat v modrobílém dresu MSK i v následující sezoně. „Je to tak, ještě se musíme domluvit s manažerem Českých Budějovic panem Kotrbou, ale Ivan by tu měl hrát i v této sezoně,“ potvrdil dobrou zprávu trenér Radek Rabušic.
Na jih Moravy se stěhují také nové tváře – dvojice mladíků z olomoucké Sigmy.
Jde o středopolaře Pavla Simandla a útočníka Marka Fialu.

„Oba jsou ročníky narození 1987. Simandl je kreativní střední záložník, který však může hrát i z kraje. Má velmi dobré čtení hry. Fiala by měl být střelec, čekáme, že zvýší naši produktivitu. Na všech svých hostováních dával tak šest branek za půl sezony. Trenér Kříž jej přirovnal k Hartigovi. Je to bojovník, velmi pohyblivý hráč,“ představil Rabušic nové akvizice klubu, které jako tradičně přišly na hostování s následnou opcí.

Všichni hráči břeclavského klubu jsou zatím v nejméně oblíbeném období letní přípravy – nabírání kondice.

Další přípravný zápas Břeclavanů je na programu v úterý od 16:30 hodin. To se v Poštorné postaví Opavě, které jen o kousek utekl postup do první ligy.