Pátý proti desátému. Navíc doma. Zdá se to jako jasná záležitost pro domácí. Jenomže, jestli se dá v letošní sezoně na něco v týmu jejich soupeře, Kroměříže, spolehnout, pak je to nevyrovnanost jejich výkonů.

„Bude to vyrovnaný zápas. My chceme navázat na naše jarní výkony, naposledy jsem přivezli čtyři body z utkání venku a na tom bychom rádi stavěli,“ podotkl domácí kouč Jiří Fryš.

Že Hanáci budou bojovat, co jim budou síly stačit, je jasné. Přestože nepatří mezi nejnamočenější týmy, záchranu stále nemají rozhodně jistou. A los jim v tomto ohledu vůbec nefandí. Po Břeclavi hrají s Frýdkem, v Líšni a se Zábřehem. Nic jednoduchého.

„Náš soupeř branky moc nedostává. Na jaře má výbornou formu, bodoval skoro ve všech zápasech, pro nás to bude hodně těžký zápas,“ přiznal kouč Hanáků Jindřich Lehkoživ.

Diváci by se mohli těšit na docela zajímavý zápas. Kroměříž totiž nepatří k týmům, které by se snažili o napodobení legendárního prešovského betonu. „My hrajeme fotbal se soupeři, kteří se o něj také snaží. Předvádíme solidní výkony a to i v zápasech, ve kterých nakonec třeba nebodujeme,“ připomněl hostující kouč. I jeho týmu se tradičně daří v závislosti na proměnění či neproměnění šancí.

Stejně jako domácím. Těm se trošku zasekla bratislavská gólová mašina se sériovým jménem David Bielčík. Se Slavičínem nedal dvě dobré šance a od té doby rozhodně nepodal výkon, kvůli kterému jej do Břeclavi angažovali.

Jistě mu nepomůže ani dlouhodobě zraněný Malár, ve stavu marodů je také mladík Paulík, který by jinak dostal příležitost.

Naopak velmi pravděpodobně se může na třetiligový start těšit Dušan Rückschloss, jemuž místo v brance přenechají Václavík s Prokopem.

jak asi nastoupí:

msk břeclav – sk hanácká slávie kroměříž

Břeclav: Prokop – Jakubovič, Schwarz, Michal, Demjanovič – Navrátil, Dvořák, Simandl, Valent – Svoboda, Bielčík.
Kroměříž: Vogl – Klimek, Dočkal, Matoušek, Stojaník – Valášek, Grim, Smutný, Dvořáček – Hromek, Mašlej.

Rozhodčí: Krasula – Pustějovský, Černý.

Poslední vzájemný zápas: 1:1 podzim 2009

5. Městský SK Břeclav 11 6 7 30:25 39
10. HS Kroměříž 8 7 9 22:29 31

Zápas se odehraje v sobotu 22. května v 16:30 na hřišti v Poštorné.