Stabilizace kádru a dosažení příček mezi nejlepšími celky třetiligové tabulky. S takovými plány vstupuje vedení břeclavského MSK do nového ročníku s A týmem. Kluboví bossové své záměry nastínili médiím na čtvrteční tiskové konferenci. Řeč byla také o mládeži, do které Břeclavané vkládají velké naděje.

Jako první přišlo na řadu ohlédnutí za uplynulým ročníkem. „Byli jsme zklamaní závěrem. Od toho se odvíjely nové kroky. Sedm lidí odešlo a dalších sedm přišlo,“ řekl sportovní ředitel Radek Rabušic. Poslední kola tehdy tak trochu narušila boje rezervy o postup do I.A. třídy. Ty byly nakonec úspěšné. Někteří hráči ale pendlovali z týmu do týmu, což bylo na herním projevu cítit.

Podobným koncovkám se modrobílí chtějí do budoucna vyvarovat. A je to vidět. V létě se jim podařilo přitáhnout zkušené matadory i talentované mladíky.

„Mužstvo jsme dávali dohromady nejen podle fotbalového umění. Snažili jsme se sehnat kvalitní fotbalisty i po lidské stránce. Věřím, že se nám to povedlo. S novými hráči jsem spokojený,“ sdělil hlavní kouč „áčka“ David Kříž. Zároveň doplnil, že díky tomu se musí zvedat i úsilí kluků, kteří v kádru už byli. „Nikdo totiž nic jistého pod palcem nemá,“ zdůraznil. Kříž se taktovky ujímá po Rabušicovi, jenž by se podle vlastních slov nestíhal trénování naplno věnovat. I tak ale na lavičce zůstává. Hlavní slovo už má však ambiciózní Kříž. Zda se Břeclavané vydali po správné cestě, napoví už nadcházející víkend. A tým totiž čeká těžký duel ve Frýdku – Místku.

Činovníci si hodně slibují od záložníka Ivana Dvořáka, který na jih Moravy přestoupil z Českých Budějovic. V klubu si kromě hráčských poviností odbude také práci mládežnického trenéra. Na starosti dostal nejmladší ročníky. Management má také zájem, aby se Dvořák stal jednou z tváří klubu. Rádi by s ním spolupracovali několik dalších let.

MSK Břeclav je ale více než jen „áčko“ mužů. Za povšimnutí stojí skvělé výsledky prvního mužstva žáků. Mladíčky čeká premiérové vystoupení v divizi, kam se probojovali v loňském ročníku. Jako cíl pro nové boje si stanovili vyhnout se záchranářským pracím. „Je důležité tým stabilizovat. Ono to není jednoduché. Dětí je málo a práce s nimi je náročná,“ řekl hlavní kouč sportovních tříd Alexander Herman.

Při setkání novinářů, funkcionářů a trenérů padla také slova o nutném zajištění. Podle slov jednatele MSK mohou být fanoušci v klidu. „Klub je stabilizovaný a finančně dlouhodobě zabezpečený. Všichni hlavní sponzoři i spolumajitelé tu dlouhodobou spoluúčast přislíbili,“ okomentoval technickou stránku Kalužík.

Vedení kromě hráčského kádru investovalo také do zázemí. Výsledkem jsou například nová plastová okna a interiéry, automatická závlaha, nová sekačka či umělá tráva, k níž výrazně přispěla břeclavská radnice.