Utkání začalo pro břeclavské šokem, neboť z první vážné akce domácích udeřilo. Útočník Bystrce Zedníček zaběhl za obranu MSK a prudkou střelou pod břevno nedal Gallovi šanci – 1:0.

Až ve 12. minutě se dostali na dostřel domácí branky i fotbalisté Břeclavi, ale ze dvou po sobě kopaných rohů nic nebylo. Bystrčí byli v úvodu zápasu živější a pohyblivější a výsledkem jejich převahy byla druhá branka v Gallově síti. Dlouhý nakopnutý míč nešťastně přizvedl hlavou Jakubovič, za obranu MSK zaběhl znovu nikým nehlídaný Zedníček a po kličce brankáři Břeclavi vsítil druhou branku.

Svěřenci trenéra Fryše se v první půli do útoku moc nedostali a poločasový stav 0:2 byl pro ně ještě milosrdný. S chutím hrající Bystrc měla totiž i další šance a nedůrazně hrající obránci MSK byli z pohyblivých hráčů Bystrce doslova nešťastní.


Po změně stran se hra v poli vyrovnala a břeclavští fotbalisté se konečně několikrát dostali i před branku soupeře. A svých šancí využili opravdu dokonale!!! V 51. minutě si na rohový kop Simandla naskočil Michal a hlavou snížil na 1:2.

Poté se hra odvíjela spíše ve středu hřiště než před brankami, ale hosté začínali mít zjevně fyzicky navrch. V 74. minutě střílel nebezpečně Malár a brankář domácích Krajíček musel vytasit dobrý zákrok a vyrazil míč na rohový kop.

Simandl poslal z rohu míč před branku, kde se k němu dostal Demjanovič, jehož ránu ještě tečoval Schwarz a rázem bylo vyrovnáno.

Domácí se ještě naposled pokusili zvrátit výsledek na svou stranu dvě minuty po vyrovnání, ale brankář Galla svou svatyni uchránil od třetí pohromy. Na druhé straně se do obrovské šance řítil v 82. minutě Malár ,ale těsně před zakončením samostatného nájezdu byl dostižen.

Přesto se Břeclav za svou neutuchající snahu ve druhé půli dočkala i třetího gólu. Jakubovioč vysunul Simandla, který se na levé straně dobře zorientoval a poslal před branku Bystrce kvalitní centr. A tam se zjevil střídající Fiala a hlavou nedal Krajíčkovi šanci – 2:3.

Obětavě hrající hráči MSK již domácí do šancí nepustili a po závěrečném hvizdu rozhodčího mohli slavit zisk tří velmi důležitých bodů.


Sestava MSK Břeclav: Galla – Pokorný, Schwarz, Michal, Gajdoš – Ivančic, Demjanovič, Jakubovič, Simandl – Čermák (73. Fiala), Malár (89. Šenk)
Branky: 8. a 18. Zedníček – 51. Michal, 75. Schwarz, 84. Fiala
Poločas: 2:0
ŽK: Krátký, Šíma, Zedníček – Pokorný, |Gajdoš, Čermák
Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Nenadál

Jozef Vodrážka