Po jedenácti kolech je Břeclav až třináctá, přesto, že na začátku sezóny okupovala vrchní příčky tabulky Moravskoslezské fotbalové ligy. To už je však dávno. Důvod poklesu v tabulce je však jasný. V posledních pěti mistrovských zápasech vstřelili svěřenci trenéra Vladimíra Michala jen jedinou branku.

Vidí to samozřejmě i sám trenér. „Samozřejmě jsme chtěli ze dvou venkovních zápasů přivézt nějaké body, ale dvakrát jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem. Nedá se nic dělat, musíme jít dál. Proti Brnu už chceme naplno bodovat, ale těžko můžu odhadovat, v jakém složení soupeř nastoupí, u juniorek ligových týmů je to vždycky problém,“ dodal Michal, který se rozhoduje, jestli má dát k Bielčikovi na hrot útočníka Lukáše Svobodu nebo ofenzivního středopolaře Tomáše Micu.

Michal svého dnešního soupeře zná celkem podrobně. Jak by také ne, když většinu z nich v minulosti trénoval. „Vím, co by na ně mělo platit, podle toho také přizpůsobím taktiku. Byl jsem se u víkendu podívat Brně ne jejich zápas s Líšní, ale nějak jsem nesondoval, v jaké sestavě k nám přijedou.“

Rezerva Zbrojovky na tom není v tabulce o nic lépe než domácí, má stejně jako MSK dvanáct bodů a je před ní jen díky lepšímu skóre. Na rozdíl od fotbalistů MSK je však tým Petra Maléře, který působí na lavičce Brna už druhým rokem, na cestě z herní krize.

Béčko Brna nezachytilo start sezóny a prvních pět kol okupovalo bez výhry poslední příčku tabulky. Po vysokém vítězství v pátém kole nad juniorkou Jihlavy to v brněnském týmu šlape, jak má.

Utkání mezi MSK Břeclav a FC Zbrojovkou „B“ začíná v sobotu v 15 hodin na stadionu v Lesní ulici v Poštorné.

Jak asi nastoupí?

MSK Břeclav: Hladký – Pacl, Schwarz ©, Michal, Polák – Mica, Jakubovič, Simandl, Demjanovič – Svoboda, Bielčík

Trenér: Vladimír Michal

FC Zbrojovka Brno „B“: Poláček – Foukal, Červinek, Sus, Buchta – Okleštěk, Cupák, Jukl, Framačka – Šamánek, Štourač

Trenér: Petr Maléř.

Trojice rozhodčích: Chramcov – Žádník, Černý