Ani ve čtvrtém přípravném utkání nenašli fotbalisté Břeclavi přemožitele, když zdolali rezervu prvoligového Slovácka 2:0.

Na kultovní stadión Širůch vyběhlo v domácích dresech velmi mladé mužstvo, doplněné o pár hráčů z kádru „A“ mužstva a proti nim se postavil nově se tvořící výběr trenérů Fryše (z rodinných důvodů tentokrát chyběl) a Michálka

Od úvodních minut se hrál rychlý fyzicky náročný fotbal s celkem jednoznačnou převahou fotbalistů MSK. Již v šesté minutě se hosté dostali do vedení.

Překvapivý Dvořákův pas za obranu domácích dobíhal břeclavský Koryčánek. Po chybě obrany ještě absolvoval vítězný souboj s domácím brankářem, po němž zasunul míč do prázdné branky.

Po půlhodině hry mohl zvýšit vedení MSK Svoboda, ale brankář Slovácka se již překvapit nenechal.

Domácí měli v první půli také tři šance ke skórování. Brankář Hladký však potvrdil, že ve svém mladém věku toho umí víc než dost a několika famózními zákroky udržel čisté konto.

Člena reprezenačních mládežnických výběrů předchází pověst velkého talentu české brankářské školy. Hladký musí ve svém věku především pravidelně chytat. Proto jej brněnský klub poslal na hostování do Břeclavi.

„Hladký by teď měl hlavně pravidelně chytat. U nás by byl nejspíš trojka, která nemá jisté místo ani v juniorce, protože tam se musí rozchytat také náhradník z áčka. Proto jsme mu hledali hostování. Ve druhé lize bylo větší nebezpečí, že by mohl skončit na lavičce, čímž by to ztratilo smysl. Třetí liga by pro něj měla být ideální,“ mínil trenér brněnských gólmanů Josef Hron.

Hladký ještě donedávna trénoval s áčkem Brna, jeho přesun do Břeclavi je však téměř jistý. „Papírově to sice ještě není dotažené, ale s Břeclaví jsme domluveni,“ tvrdil trenér Miroslav Beránek agentuře Mediafax.

Po změně stran tempo hry upadlo, částečně vlivem velkého dusna. Na straně hráčů MSK se též projevila únava po náročném kondičním programu uplynulého týdne.

Gólem pak skončila jen jedna akce v samotném závěru zápasu. Na levém kraji obrany hrající Demjanovič si narazil s Čermákem a střelou z dvaceti metrů nedal domácímu brankáři šanci – 2:0 pro Břeclav.

Zatím tedy všechny přípravné zápasy splnily svůj účel nejen herně, ale i výsledkově. Ten další čeká na břeclavské fotbalisty v úterý v Pozlovicích. Na místním hřišti sehrají svůj pátý zápas proti druholigovým Vítkovicím, které jsou v Luhačovicích na soustředění.

A jen o pár dní později bude na řadě první soutěžní utkání nového ročníku.

V prvním kole Poháru ČMFS cestuje břeclavský tým již příští sobotu 25. července do Blanska (sestoupilo ze třetí ligy do divize), aby se pokusil přejít přes první překážku na cestě přivést na stadion v Poštorné další celek z nejvyšší soutěže.

Podle losu to ve třetím kole vypadá na nepříliš atraktivní, přesto prvoligové Kladno.

K němu se ale nejdřív musí fotbalisté v modrobílých dresech prokousat přes mužstva z nižších soutěží.

Pokud ale břeclavští fotbalisté naváží na výkony ze závěru jarní sezony, němělo by pro ně být nic nemožné.

MSK Břeclav: Hladký (46. Prokop) – Michal, Doležal, Valent, Demjanovič– Koryčánek (65. Dolíhal), Dvořák (57. Šenk), Simandl (75. Čermák), Jakubovič, Svoboda – Čermák (46. Ivančic)

Jozef Vodrážka