Úvod utkání měli lepší domácí. Břeclav se musela celých dvacet minut bránit jejich počátečnímu tlaku. Už v 10. minutě mohli Zlínští otevřít skóre, ale břeclavský brankář Prokop byl proti. Nejprve bravurně vyrazil střelu Šumbery a zlikvidoval i dorážku Bubláka. Prvně jmenovaný hráč o pár chvil později jen těsně netrefil branku. Po dvaceti minutách začali vystrkovat růžky i hosté. Nejprve hlavičkoval Hesek jen do náruče Zapletala, následně Ivančic, také hlavou, o metr minut prázdnou branku. Po půlhodině přišla opět šance domácích. Po krátkém výkopu břeclavského brankáře se dostal balon po ose Čelůstka-Šrom na Rokose, který ze dvou metrů hlavičkoval mimo. V závěru prvního dějství byla Břeclav aktivnější, ale branka z toho nebyla. Do kabin se odcházelo za bezbrankového sta­vu.

Ve druhé půli sáhl trenér domácích ve velkém dusnu ke střídání, a to mu perfektně vyšlo. Červenka nebyl na trávníku ani pět minut, když si naběhl na kolmici do vápna a střelou k tyči otevřel skóre. Šokovaní hráči MSK ještě nestačili pořádně vstřebat první branku a Prokop musel vytahovat míč ze sítě podruhé. Na levé straně se uvolnil Šumbera, a ten střelou na bližší tyč uklidnil domácí druhou brankou. To domácím stačilo, zatáhli se na vlastní polovinu a nechali hrát MSK. Břeclavští hráči se však dostávali jen ke střelám z dálky. Dvakrát pálil nebezpečně Ivančic a dvě šance měl i kapitán MSK Dvořák. Zapletal byla ale vždy připravený zasáhnout. Hosté přeci jen v závěru utkání zdramatizovali. Tři minuty před koncem si počkal na odražený míč na vzdálenější tyči Bielčik a uklidil míč do sítě. Břeclavané se vrhli v sedmi hráčích do útoku, ale domácí drželi balon daleko od své branky. Zrodila se tak jedenáctá porážka Břeclavi v sezoně.

Naposled v tomto ročníku se MSK Břeclav představí doma v sobotu 11. června od 16:30 proti béčku Jihlavy.

Vladimír Michal (trenér MSK Břeclav): "Znovu se ukázala naše největší slabina, a tou je koncovka. Hrajeme pořád na 0:0, a když dostaneme branku, je zle. Ve Zlíně jsme neproměnili několik šancí. Je až neuvěřitelné, co nedáme. Naši útočníci bohužel nedali branku ani ze dvou metrů. Domácí hráli tradičně se třemi hráči z áčka a zkušeně si počkali na chyby, které jsme my nakonec udělali. To snížení Bielčika už přišlo hodně pozdě, nebylo moc času s tím něco udělat. Chyběla mi tam zase nějaká ta větší podpora a zkušenost starších hráčů. To naše dravé mládí na všechno nestačí."

Tescoma Zlín „B“ – MSK Břeclav 2:1 (0:0)
Branky: 50. Červenka, 56. Šumbera – 87. Bielčik
ŽK: Křiva – Michal