Utkání proti Zábřehu bylo pro fotbalisty Městského sportovního klubu Břeclav prubířskou zkouškou, neboť mužstvo ze Zábřehu na jaře oba své zápasy vyhrálo. A šestibodovým ziskem domácí též potvrdili, že slova o záchraně třetí ligy nebyla vyslovena jen tak do větru.

Břeclavští si tedy po nevydařeném vstupu do jarní části mohli otestovat své kvality proti na jaře notně posílenému celku domácích * Domácí vstoupili do zápasu s chutí a obraně Břeclavi bylo horko. Hlavně dlouhé auty a nákopy před branku Gally byly velmi nebezpečné, naštěstí z žádného z nich se vyložená šance neurodila.

Břeclavští se na druhé straně prosadili hned z první koudné akce. Čermák uvolnil Malára, jehož střelu vyrazil brankář domácíh jen před sebe, kde se zjevil všudybyl Svoboda a prudkou střelou otevřel účet zápasu. Domácí byli gólem zaskočeni a fotbalisté MSK si vytvářeli další příležitosti.

A ve 22. minutě to bylo již 0:2. Jakubovič prošel po levém křídle, nacentroval před branku na důrazného Čermáka, který nastřelil brankáře domácích, Svoboda byl opět ve správný čas na správném místě a zblízka skóroval. O pár minut později mohl Zábřeh snížit, ale Schwarz vyhlavičkoval míč letící do prázdné branky.

Ve 38. minutě se skóre měnilo potřetí a znovu to bylo ve prospěch hostů. Malár se obtočil okolo svého strážce a přesnou přihrávkou našel Čermáka, který zasunul míč do prázdné branky. Druhý poločas začal pro domácí lépe než ten první. Ve 49. minutě skórovali po rohovém kopu zásluhou hlavičky Vodáka. Snížení vlilo Zábřeho do žil čerstvou krev a před Gallou začalo být rušno. A zákonitě přišel i druhý gól do sítě MSK. Po dalším dlouhém nákopu napálil odražený míč k tyčce Gallovy branky z dobrých pětadvaceti metrů Zítka.

Domácí znovu vycítili šanci na dobrý výsledek, ale náročný způsob hry se na jejich způsobu hry negativně projevil a v posledních dvaceti minutách již nebyli tak nebezpeční. Tohoho jevu využili břeclavští hráči k lepší kombianci a rozkouskování hry, a proto nakonec dovedli dobře rozehraný zápas do vítězného finále.

První výhra z venkovního hřiště se břeclavským povedla ve velmi důležitém utkání a v příštím kole se doma proti Mutěnicím mohou zase více přiblížit klidnému středu tabulky

Sestava MSK: Galla – Pokorný, Schwarz, Michal, Šenk – Svoboda, Demjanovič, Dvořák, Jakubovič – Čermák (78. Simandl), Malár (88. Gajdoš)

Branky: 12. a 22. Svoboda, 38. Čermák – 49. Vodák, 61. Zítka.

Jozef Vodrážka