Doposud bezchybná obrana břeclavských fotbalistů v tomto utkání také poprvé v letní přípravě obdržela branku, ale kyjovští fotbalisté na tom měli pramalou zásluhu.

Již po několika vteřinách hry měl první brankovou příležitost na kopačce domácí Demjanovič, ale branku minul. Hned z protiútoku ale zahřmělo na druhé straně. Domácí obránce Matušík zblokoval střelu kyjovského útočníka tak nešťastně, že přeloboval i brankáře Lehotu v brance Břeclavi – 0:1.

Kyjov od té doby nikam nespěchal, a popravdě, ani nebylo kam, jelikož měli míč na kopačkách většinou domácí, kteří po zbytek poločasu marně dobývali kyjovskou branku.

Stále stejná písnička

Velkou šanci na vyrovnání měl ve 20. minutě Doležal, který si vyskočil na roh, ale jeho hlavičku vyrazil kyjovský brankář Cahlík na poslední chvíli nohama. Přestože měli Břeclaváci k dispozici za celý zápas velkorysý počet čtrnácti rohových kopů a několik přímých kopů, většina střel končila těsně vedle branky.

Ukázkou toho byla ve 24. minutě dalekonosná střela Dvořáka. Ve 32. minutě opět nechal vyniknout hostujícího brankáře Jakubovič, když svou střelu namířil přímo do něj. A neujaly se ani další slibné šance Michala a Dvořáka. Fotbalisty MSK spasil až vyrovnávací brankou do šatny běhavý mladík Koryčánek, který po samostatném úniku prostřelil Cahlíka – 1:1.

Střídání útočníků

Do druhého poločasu nastoupila na hřiště z poloviny obměněná sestava v čele s brankářem Prokopem, který měl o něco více práce než jeho kolega v první půli. Po změně stran se nehrál vůbec pěkný fotbal, hráči obou týmů kupili nepřesnosti. Břeclavi výrazně nepomohla ani výměna útočníků, ze hřiště odešli postupně Jakubovič s Koryčánkem, které na hrotu nahradili Svoboda s Čermákem, kterým chyběla potřebná rozvaha v koncovce. Stále výrazněji se tak projevuje absence útočníka Malára, který laboruje s kolenem. Kyjovská strategie rychlých brejků také nefungovala, nakopávané balóny končily na vysokých obráncích Břeclavi.

Druhou a prakticky i poslední vážnou možnost vstřelit branku měl čtrnáctý tým loňského krajského přeboru v 62. minutě, kdy prokázal své kvality dvacetiletý brankář Prokop, jenž zneškodnil tvrdou střelu hostujícího Kučery z dvaceti metrů. Na druhé straně zahrozil z podobné vzdálenosti Svoboda, jeho střela ale mířila těsně vedle.

Tři slepené branky

Fotbalovou nudu utnula až slabší osmiminutovka kyjovské obrany. Nejprve se v 70. minutě trefil Dvořák z přímého kopu přesně k tyči kyjovské branky – 2:1. Za pět minut nato měli Břeclavští na kopačkách další gól, když mladík Ivančic obešel dva protihráče i vyběhnuvšího brankaře, ale branku v běhu o centimetry minul.

Vše bylo ale za pár sekund zapomenuto, jelikož střela Svobody z hranice šestnáctky zamířila přesně do šibenice – 3:1. A poslední hřebíček do kyjovské rakve zatloukl v 78. minutě aktivní Ivančic, který si narazil balón o soupeřova obránce a poté prostřelil Cahlíka – 4:1.

Fotbalová nuda

Zbytek zápasu už se poté dohrával v poklidném tempu, kyjovským fotbalistům viditelně chyběly síly, kombinace břeclavských fotbalistů pak hatily nepřesnosti. Stav 4:1 tak vydržel až do konce.

„Dneska to bylo pohybově dobré, ale stále vidím velké rezervy, a to hlavně v útoku. Sice jsme vstřelili čtyři branky, ale opět bylo vidět, že problémy v koncovce přetrvávají, mnohdy neproměňujeme ani ty největší tutovky. Ale je to naštěstí zatím jen příprava,“ zhodnotil utkání domácí trenér Fryš.

Další prověrkou pro břeclavské fotbalisty bude sobotní dopolední utkání ve Starém Městě s rezervou Slovácka.