Ty se také proti všem očekáváním dostaly brzy do vedení. V 5. minutě potrestali hosté chybné vyběhnutí Prokopa a zaslouženě vedli. Domácí ale brzy srovnali. Na centr ze strany si naskočil Hesek a hlavou vyrovnal.

Skóre se znovu měnilo až ve 35. minutě a znovu u toho byli hosté. Ti ukázali maximální produktivitu, když z druhé šance v zápase vstřelili z dorážky druhou branku. Hostů bylo najednou plné hřiště a hra MSK neměla hlavu ani patu.

Nic na tom nezměnila ani přestávka, ve které trenér domácích poslal na hřiště čerstvou krev. Navíc pět minut po změně stran zvýšili hosté svůj náskok zblízka již na 3:1.

„Obranná fáze byla katastrofální. Branky jsme dostali po hrubých individuálních chybách. Soupeř je bez milosti trestal,“ poukazoval na obrovské nedostatky v defenzivě svých svěřenců trenér MSK Vladimír Michal.

Pak ale nastala ve hře Břeclavi změna. Domácí prostřídali další hráče a hned po třetí brance napálil Simandl břevno. Jako by ve hře domácího týmu něco změnilo. Kontaktního gólu se Břeclav dočkala v 60. minutě po umístěné hlavičce Nevídala. Jen o čtyři minuty později vypálil k tyči Simandl a bylo vyrovnáno. Hráči MSK byli při chuti a dál na soupeře doráželi, chyběla jim hlavně razance v zakončení.

Tasovice ke konci utkání odpadly. Jejich zkázu dokonal v poslední minutě Pulkert. Hosté po neodpískaném faulu přestali úplně hrát a pro útočníka MSK bylo lehké překonat nehrající obranu soupeře.

„Je sice dobré, že jsme vstřelili čtyři branky, ale ještě spoustu tutovek jsme zahodili. To bylo naposledy, co jsme ještě se sestavou experimentovali. V neděli v Sedleci už chci proti juniorce Brna postavit sestavu, která by měla nastoupit do prvních jarních mistráků,“ naznačil Michal, že doba zkoušek je ta tam.