Svou první více než hodinu v dresu MSK Břeclav odehrál čtyřiadcvacetiletý záložník Marek Bahna ze Žiliny. „Termín přestupu zahraničních hráčů se blíží, Marek byl zrovna na začátku přípravy zraněný, tak naskočil až teď. Myslím, že mi dnes ale dokázal, že jeho angažmá u nás by mělo mít význam,“ ohodnotil novou tvář v břeclavském dresu trenér MSK Milan Valachovič a dodal, že jiné posílení už se neplánuje.

Do první půle vyběhla ideální sestava, s jakou by měla Břeclav hrát na jaře v MSFL. Začátek byl opatrný, většina soubojů se odehrávala ve středu hřiště. Více měli balon na nohou hostující mladíci, Břeclav hrála na brejky. Oba týmy v první půli zahodili dvě tutovky. Za domácí nebyli dost důrazní v zakončení Neuberg a dvakrát Vlček, na druhé straně se jednou zaskvěl Prokop, když dobře zmenšil střelecký úhel slovenskému útočníkovi. Podruhé břeclavský brankář jen sledoval, jak po rohu mířila střela jen těsně vedle jeho tyče.

„Juniorka Slovanu patří k tomu nejlepšímu, co může třetí slovenská liga nabídnout. Byl to kvalitní soupeř, hodně technicky zaměřený. Přesvědčili nás, že nám mohou být v klidu vyrovnaným soupeřem. Hrálo se nahoru dolů, v solidním tempu. Chyběly tomu jen branky.

Do druhé půle oba týmy prostřídaly a novým hráčům trvalo více než patnáct minut, než se dokázali dostat do tempa. Kombinac vázla a až do 65. minuty tak byli oba brankáři prakticky bez práce. Pak ale hosté fyzicky odpadli a domácí zbytek zápasu odehráli na útočné polovině.

V 75. minutě měl ke gólu nejblíž Sasín, ale jeho bomba se odrazila od břevna před brankovou čáru. Zanedlouho nepřehodil hostujícího gólmana Nevídal. A když o deset minut později zastavil zvednutý praporek pomezního rozhodčího gólovou radost Nevídala, rozešla s Břeclav s béčkem Slovanu Bratislava bez branek.

„Náhradníci rozhodně splnili svou úlohu. Měli jsme totiž ke konci obrovský tlak, ale tentokrát nám to tam vůbec nepadalo. Snad jsme si střeleckou smůlu vybrali teď a ušetřili jsme si branky na mistrovská utkání. Šancí jsme ale měli víc než dost, zakočení bylo tristní,“ dodal Valachovič.

MSK Břeclav – Slovan Bratislava „B“ 0:0

Střely na branku: 13:7 (v poločase 6:4)
Rohy: 8:4
Diváků: 70
Sestava MSK Břeclav: Prokop (46. Kreizl) – Šilinger (46. Košulič), Michal (46. Chromeček), Neuberg, Crla – Navrátil (46. Sasín), Cupák (56. Ivančic), Málek, Simandl (K), Bahna (66. Hromek) – Vlček (46. Nevídal)