Fotbalisté MSK Břeclav se konečně dočkali. Po předlouhé sérii porážek a nul na jejich gólovém účtu se mohli po domácím zápase s juniorkou Slovácka radovat. Samotná hra sice příliš pohledná nebyla, tři body za nejtěsnější výhru 1:0 mají však cenu zlata.

Do soupeře se v začátku utkání pořádně zakousli domácí a mladíci Slovácka nestačili na tempo Břeclavanů. Vydatně tomu pomohla i nová posila do ofenzívy, vytáhlý útočník Tomáš Vlček.

Ukázal, že by mohl být platným hráčem pro skomírající útočnou fázi. Svojí první velkou šanci – hlavičku z malého vápna – však namířil přímo do brankáře Kováře.

Ještě předtím měl ale šanci nejzkušenější muž v domácím žlutém dresu. Po pěkné kombinaci však Ivan Dvořák zamířil vysoko nad branku.

Posile však nebylo přáno, aby se mohl spolu se svými novými spoluhráči radovat z důležitých bodů.

Těsně před poločasovou přestávkou se totiž v domácím pokutovém území střetl hlavou s protihráčem a zápas nedohrál.

Měl by skutečně přinést kvalitu do naší útočné fáze. Bohužel nyní je v nemocnici. Již na začátku utkání utrpěl nepříjemný střet a potom se srazil hlavou v souboji,“ vysvětloval domácí kouč Jiří Fryš, který tak musel Vlčka nahradit typově podobným hráčem Patákem.

O největší šanci hostujícíh mladíků se postaral hned v úvodu druhé půle Šilinger. Ten zakroutil míč z přímého kopu přímo do branky. Na čáře se však na poslední chvíli zjevila rukavice brankáře Gally, který zachránil svůj tým od nesnází.

Fotbalové trápení však bylo ve druhé půli všudypřítomné. Obě mužstva byla nervózní a tak kazila celou řadu přihrávek.

Občas se na pěknou akci zmohli domácí, vymyslet něco kloudného byl na hostující mladíky příliš složitý úkol.

Ti dopředu nevymysleli prakticky nic a tak je hosté jedinkrát potrestali. I to stačilo. Fiala zamotal u rohového praporku hlavu krajnímu obránci, jeho centr přesně našel nikým nehlídaného benjamínka břeclavské sestavy Radima Diviše a ten v klidu uklidil míč do branky.

Další půlhodinu hry to znovu bylo soužení, především ale pro diváky.

Nemáme prostě kvalitu, abych takovéto zápasy zvládali. Bylo vidět, že domácí jsou v křeči. Na třetí ligu někteří mí hráči nemají,“ přiznal posmutnělý kouč Jan Palinek.

Byly to vydřené body. Hlavně ve druhé půli to byla otázka vůle prosadit se ve vápně soupeře,“ děkoval za bod domácí trenér Fryš.