Rakušané jsou po podzimu na výborném třetím místě své soutěže (I. Landesliga) a ve svých řadách mají i člena klubu ligových kanonýrů René Wagnera. Z lavičky jej dirigoval také bývalý dlouholetý hráč Zbrojovky Brno Stanislav Schwarz a mimochodem i otec opory břeclavské obrany Petra Schwarze.

V dresu MSK Břeclav se poprvé představil Vladimír Malár, kterého na soustředění s týmem MSK nepustily povinnosti při vyvazování se ze smlouvy ve Zlíně. O to větší chuť do fotbalu Laďa měl, ale ani jeho noví spoluhráči se nechtěli nechat zahanbit a výsledkem bylo vysoké vítězství a na přípravné období i solidní hra.

Břeclavští hráči měli od úvodu více ze hry a jejich aktivní fotbal přinášel i gólové příležitosti před brankou Leobendorfu. První branku zápasu vstřelil z penalty Schwarz, když faulovaným hráčem byl po samostatném úniku útočník Malár.

Také nová posila MSK se ve své premiéře dočkala gólového zápisu. Těsně před přestávkou se Malár po vyšachování obrany hostů ocitl za obrannou linií a chladnokrevně zavěsil. Hned po změně stran se zblízka prosadil po krásné akci Jakubovič a zvýšil na 3:0.

Skóre pak uzavřel v 75. minutě trenérem Fryšem testovaný Zmeškal. Jeho příchod do Břeclavi se však nejméně na půl roku odkládá, neboť po angažování Malára je kádr prakticky uzavřený.

(msk)