Hlavním cílem hostů bylo nepodlehnout iluzím, že hrají proti týmu bez hvězd, který nemá o co hrát. Naopak, domácí neměli co ztratit a hráli jen a jen o svou čest.


„Pokusíme se o záchranu, pokud získáme v prvních čtyřech kolech minimálně devět bodů. MSFL je finančně náročná a rozhodně je lepší hrát na špici divize než o záchranu ve třetí lize,“ tvrdil v zimní přestávce trenér domácích Ervín Haraga. To se však vůbec nepodařilo, i když všechny tři jarní venkovní zápasy prohráli Slavičínští jen o gól. Z prvních čtyřech zápasů tak nezískali ani bod, protože i doma Břeclavi podlehli 0:2.

„Konečně jsme umazali nějaké ty mínusové body z tabulky pravdy. Pro nás to bylo veledůležité utkání, protože jsme ukázali, že umíme vyhrávat. Mužstvu to pomůže hlavně psychicky,“ potvrdil na začátek hodnocení povedeného zápasu trenér MSK Břeclav Vladimír Michal.
Narážel na fakt, že ani doma neudělali Slavičínští svým fanouškům radost. V první půli je po půlhodině hry načal po standardce Petr Filip, po změně stran potvrdil exjihlavský záložník převahu hostí i druhou brankou. Z důležitého utkání si tak přivezl MSK na jih Moravy všechny tři body, které jej vynesly na průběžné deváté místo.


„Hrálo se na velmi těžkém, nerovném, terénu. Takže spíše než o fotbalovosti to bylo o bojovnosti. V tom jsme byli lepší. Domácí jsme prakticky k ničemu nepustili, naopak nám se podařily standardky, po kterých prakticky padly obě branky. Ve druhé půli jsme měli ještě další dvě tutovky, ale Hesek ani Ivančic, který uháněl sám na brankáře, je neproměnily,“ naznačil Michal,že vítězství břeclavského týmu mohlo být ještě mnohem vyšší.


„Trošku nás ale trápí marodka. Do utkání už nemohli pro zranění zasáhnout Lysoněk, Nevídal ani Jakubovič, navíc se nám v průběhu zápase zranil také Ivančic. Sestava se ale skládá vždycky lépe, když se vyhrává,“potěšilo kouče Břeclavi.


Příští týden v sobotu od 16 hodin čeká Břeclavské doma pátý Zábřeh. Pokud hráči MSK naplno zabodují, mohou poskočit lehce do horní poloviny velmi vyrovnané tabulky třetí ligy.

FC TVD Slavičín – MSK Břeclav 0:2 (0:1)

Brank: 32. a 54. Filip

Diváků: 270

ŽK: Jaroš, Orsagh, Dolina (všichni SLA)

Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Sedláček.

Sestavy:

FC TVD Slavičín: Mendl – Fábry, Ptáček, Otépka, M. Švach – Jaroš, J. Řihák, Kutra, T. Liška – Pazdera, Dolina

MSK Břeclav: Prokop – Michal,Crla, Filip, Kobler – Dvořák, Simandl, Navrátil, Ivančic – Hesek, Pulkert