K tomu přispějí odchody ligových harcovníků. Malár jde do Rakouska, Doležala už k fotbalu nepustí zraněné koleno. Končí i brankář Václavík. Všechno třicátníci.

Místo nich přichází kluci, kteří mají celou kariéru ještě před sebou.

V první řadě si trenér Michal, který zároveň funguje coby sportovní ředitel, pojistil služby dvou důležitých hráčů. Pavel Simandl je po letech na jihu Moravy konečně kmenovým hráčem MSK. Na přestup přichází rovněž největší objev jara, rychlonohý krajní záložník či obránce Jaroslav Navrátil ze Šardic.

Na další jména si fanoušci břeclavského fotbalu teprve budou muset zvykat. Prozatím jen na lavičku či do branky dorosteneckého mužstva se počítá s gólmanským talentem ze Starého Poddvorova Danielem Hustým. Ten chytal I.B třídu už v šestnácti letech.

Rovnou do základní sestavy by mohl naskočit host ze Slovácka, obránce Vlastimil Polák, mládežnický reprezentant.

Zkušenosti ze Slovácka má i třiadvacetiletý záložník Martin Pácl, který naposledy hájil barvy Šardic.

O zvýšení velmi potřebné konkurence v útoku by se měli postarat další mladíci. Jiří Nevídal dával i přes nízký věk góly v krajském přeboru v dresu brněnské Sparty nebo Hodonína.

Ještě o rok méně je Romanu Filipovi, který tak jako ostatní přichází na hostování, tentokrát z Mutěnic.

Prvním ostrým testem omlazeného kolektivu bude první kolo Ondrášovka cupu. To Břeclavané odehrají již tuto sobotu na hřišti divizního nováčka z Tasovic.