MSK nastoupil v téměř totožné sestavě jako před týdnem v Hulíně, kde vybojoval bod za remízu. Břeclavané vstoupili odvážně i do domácího zápasu. Žádnou větší šanci si však nebyli schopni vytvořit, a tak jako první zahrozil hostující celek. Až před brankáře Prokopa se ve 20. minutě prodral záložník Tomáš, Prokopa přeloboval, míč ale skončil těsně vedle levé tyče.

Od té chvíle jako by Orlová získala převahu a dále se tlačila do útoku. Její dobývání domácí obrany ale bylo spíše neškodné a dvě stovky diváků se první střely na bránu dočkaly až pět minut před přestávkou. O několik okamžiků později stadion zklamaně vydechl poté, co Hlochův pokus 
z hranice velkého vápna vykopl na brankové čáře jeden 
z hostujících hráčů, který zaskočil za gólmana Pacanovského. Když se ani hlavička Dobšíčka nevešla mezi tři tyče, odcházela obě mužstva do kabin za nerozhodného stavu.

Rozhodující úder

Po změně stran se hned objevila ve velké šanci Orlová, ale Klimas hlavou mířil pouze do náruče Prokopa. Následovala dlouhá pasáž hry, kdy oba týmy nakopávaly míče dopředu a nepřesnost střídala nepřesnost. Oživení přineslo až střídání, když Fojtík nahradil domácího Hlocha.

Jen tři minuty nato upláchl po pravé straně Pospiš a přesným centrem vybídl ke skórování Smirnova, který se zblízka nemýlil a přesnou hlavičkou rozvlnil síť. Trenér Karel Bečka pak autora přesné asistence stáhl ze hry a místo něj poslal na zbytek zápasu Giertla. Ten okamžitě po chybě hostující obrany mohl jít sám na brankáře Pacanovského, který byl ale rychlejší a Giertlovi míč ukradl od nohy.

Vstřelený gól však hráče Břeclavi uklidnil a najednou se dostávali často a snadněji 
k zakončení. Ani střela Horvátha, který přišel na trávník místo Smirnova na poslední čtvrthodinu, ani několik nadějně rozehraných rohů ale brankou neskončily, 
a tak se domácí ještě museli o výsledek strachovat. Jen pár centimetrů dělilo sedm minut před koncem dva hráče Orlové od toho, aby centrovaný míč ve skluzu uklidili do brány.

Spokojený Bečka

Závěr už si ale MSK pohlídal, a tak mohl po utkání Bečka zářit spokojeností. „Pospiš to krásně zatáhl a Smirnov to dal hlavou do brány. Výborná akce," vrátil se k rozhodujícímu momentu utkání. „I předtím jsme však měli nějaké šance, které se nám ale nepodařilo proměnit. Především ale rozhodlo to, že jsme dokázali ubránit standardky Orlové, které byly hodně nepříjemné," vypočítával Bečka příčiny úspěchu.

V dalším zápase Břeclav vycestuje k druhému celku tabulky do Zábřehu a bude se pokoušet navázat na zlepšené výkony z posledních utkání. „V březnu jsme měli víc jak polovinu manšaftu nemocnou, teď už se to dává zase dohromady," hledal pro to vysvětlení Bečka. „S dnešním výsledkem a hlavně předvedeným výkonem jsem spokojený," doplnil ještě.

MSK Břeclav - Orlová-Lutyně 1:0 (0:0)

Branka: 64. Smirnov. ŽK: 4:1 Diváci: 200. Střely na bránu: 3:2 (v půli 1:1). Rohy: 11:9 (4:8).

Sestava MSK Břeclav: Prokop – Košut, Klusák, Dobšíček, Zezula – Hloch (61. Fojtík), Paděra, Simandl ©, Carvalho – Pospiš (67. Giertl), Smirnov (75. Horváth).

DAVID BALÁŠ