Těžko hledat v sobotním zápase favorita. Obě soupeřící mužstva si před derby užívají pohodové plavby na vítězné vlně. Ani v zápase, na který brněnská rezerva necestuje nijak daleko, nečeká velká bouře. V zápase s Břeclaví totiž již několik let rozhoduje takřka bez výjimky jediná branka. To by byl pro mladé Brňany velký rozdíl oproti jejich poslednímu zápasu. Na Jihlavu si v souboji juniorek přivezli pouťovou střelnici. Už v 15. minutě vedli o tři branky.

Pro trenéra Fryše je tedy jasné, že si jeho mužstvo musí pohlídat hned úvodní vteřiny zápasu. Ale Břeclav má nepoměrně zkušenější mužstvo než Jihlava B. I tak je přeci jen důvod k jistým obavám. „Je to velmi silný soupeř, klasická juniorka prvoligového týmu. Ale hrajeme doma, takže budeme chtít vyhrát,“ hlásil hned po minulém úspěšném víkendu trenér Břeclavi Jiří Fryš.

Jeho svěřenci udělali v posledních třech kolech devět bodů. Vstřelili šest branek a inkasovali jedninou. I to by mělo pomoci domácím fotbalistům, především po psychické stránce. Brankář Václavík drží už dva zápasy čisté konto, tým se snaží předvádět moderní fotbal a docela mu to jde.

Ani Brno si však nemůže stěžovat, alespoň co se rezervy týče. Tým Petra Maléře vyhrál také s nulou dvakrát po sobě, a v tabulce se dostal na velmi lichotivou osmou příčku. Oproti minulým létům je to obrovská změna k lepšímu. Však také jarní kádr brněnské rezervy čítá několik známých jmen. Některá z nich si ještě dobře pamatují i v Břeclavi. Do branky by se měla postavit podzimní jednička v dresu MSK Václav Hladký, s obranou zase bude svádět boje vytáhlý Aleš Pacák, který v Břeclavi také hostoval.

Ale dobré informace o soupeři mají určitě i Břeclavané. Vždyť sportovní ředitel klubu Vladimír Michal byl ještě před pár měsíci trénoval právě juniorku Brna. Který z koučů, zda Maléř či Fryš lépe zvolí taktiku, to se diváci stadionu v Lesní ulici dozvědí od 16:00 hodin, kdy zápas začíná.

Jak asi nastoupí:
Břeclav: Václavík – Jakubovič, Schwarz, Michal, Demjanovič – Navrátil, Dvořák, Valent, Simandl – Bielčík, Svoboda
Brno B: Hladký – Križko, Polák, Pernica, Pejič – Michna, Cupák, Chlup, Okleštěk – Šural, Pacák.
Rozhodčí: Pustějovský – Duda, Hulcký.
Poslední vzájemný zápas: 0:1, podzim 2009.
Zápas začíná v sobotu v 16:00 h na stadionu v Lesní ulici v Břeclavi.