Ten nechal odpočívat některé opory týmu a dal šanci mladým hráčům. Do brány se místo Lukáše Prokopa postavil Luboš Bohunský, do hry nezasáhla ani nejzvučnější letní posila Zdeněk Šenkeřík.

Osmapadesátiletý Chorvat Zlatko Kranjčar, který v minulosti vedl chorvatskou reprezentaci, měl na druhé straně k dispozici mezinárodní výběr. Kromě katarských hráčů nastoupili rovněž fotbalisté z Konga nebo Ghany.

Gól je nezlomil

Od úvodních minut jedenáctka MSK dokazovala, že nebude hrát v utkání s arabským klubem druhé housle. V sedmé minutě hlavičkoval před gólmanem Al Ahli nebezpečně Levai, brankář si ale poradil. Od desáté minuty převzali iniciativu Katařané. V následující pasáži zasypali bránu MSK nebezpečnými projektily, vynikl však Bohunský, který si připsal několik těžkých zákroků. Jednou jej zachránila tyč.

Domácí se dokázali ubránit a sami se poté postupně osmělovali. Sedlo hlavičkoval z rohového kopu jen do boční sítě, Simandl bránu přestřelil a Carvalhovo zakončení posbíral gólman katarského klubu. „Již v prvním poločase jsme byli schopní vytvořit si šance. Stejně byl na tom i soupeř," bilancoval Dvořák.

Ve 31. minutě zpražil domácí fanoušky útočník Salman, který po dobré přihrávce svého spoluhráče zamířil přesně k bližší tyči.

Kdo by čekal, že favorizovaní hosté od té chvíle dostanou zápas pod kontrolu, byl na omylu. Dvořák se Škrabkem do druhého poločasu vyměnili několik hráčů. A začaly se dít věci. V 54. minutě si na rohový kop zahrávaný Pavlem Simandlem nejlépe počíhal Martin Sedlo, hlavou uklidil míč do brány a vyrovnal. Katařanům dělaly standardní situace domácího celku velké problémy, což se potvrdilo o dalších šest minut později. To hosté nepohlídali Martina Levaie, který otočil stav zápasu. „Při standardních situacích jsme měli nejen vzrůstem navrch. Tady měl katarský celek slabinu a my toho dokázali využít," řekl břeclavský trenér.

Hosté se poté pokoušeli o vyrovnání. Dostali se ovšem do křeče. Tu nejlépe dokumentovala situace, kdy autor první branky Salman vztekle nakopl míč do reklamního panelu poté, co jej nedokázal zpracovat před postranní čárou. Rozhodčí vytáhl žlutou kartu. To však byla jedna z mála nervózních situací zápasu, který se jinak odehrával v poklidném duchu.

Katařané se takřka nedostávali do zakončení a byli to Břeclavští, kteří drželi míč více na kopačkách. V 80. minutě přetavil aktivitu MSK ve třetí zásah Ondřej Paděra, jehož pohledná střela zpoza šestnáctky zapadla do brány. Hostési si do konce zápasu nedokázali vytvořit větší šance, a tak utkání skončilo překvapivou výhrou třetiligového týmu.

MSK Břeclav – SC al Ahli 3:1

Branky: 54. Sedlo, 60. Levai, 80. Paděra – 31. Salman ŽK: 0:2

Sestava MSK: Bohunský – Košut Sedlo, Fojtík, Horčička, De Carvalho Serra, Levai, Paděra, Simandl, Lapin, Tetur.

Střídali: Stange Da Silveira, Jurčík ,Sycha (všichni 46.), Svoboda (63.)

VÁCLAV PETRŮ