Zatímco ale Opava roli favorita do puntíku plní a tabulku vede s jedenáctibodovým náskokem, Vítkovice se po dobrém vstupu do soutěže trápí. K dnešnímu dni se nachází na šesté pozici, což zapříčinila především nevyrovnanost výkonů.

„Když se podíváme na výsledky, tak jsme nikdy moc branek nedávali, ale měli jsme výhodu toho, že si každý zodpovědně plnil svoje, především to bylo patrné v defenzívě. V tom je ten největší rozdíl mezi začátkem a tímto obdobím. Dneska dostáváme laciné góly po individuálních či taktických chybách. Také to je určitým sebeuspokojením v hlavách některých hráčů,“ mrzí sportovního ředitele a kouče Vítkovic v jedné osobě Lubomíra Vlka.

Podobně je na tom i břeclavský klub. Ten měl také povedený vstup do soutěže, jenže svěřence Vladimíra Michala postihla v půli podzimu rozsáhlá marodka a oslabený tým přestal dávat branky. Ruku v ruce s tím přišla samozřejmě i výsledková a bodová mizérie.

Tu snad břeclavští fotbalisté zažehnali vítězstvím 2:1 nad juniorkou Brna, čímž se posunuli na osmé místo tabulky. Její náskok na sestupové pozice je však vzhledem k vyrovnanosti tabulky stále jen tříbodový. Také marodka se začíná pomalu vyprazdňovat. Do utkání už by měl zasáhnout i špílmachr Ivan Dvořák, a tak zůstává mezi zraněnými už jen vytáhlý útočník Veselý. Snad se tedy podaří břeclavským fotbalistům bodovat.

V sobotu je od půl třetí na Městském stadionu ve Vítkovicích nečeká nic lehkého, Vítkovice chtějí také jednoznačně vyhrát.

„Víme, co nás čeká. Břeclav je mužstvo, které stejně jako my předvádí na podzim velmi nevyrovnané výkony. Mají zápasy, kdy byli jasně lepší, ale i zápasy, kdy vysloveně vyhořeli. Budeme se ale spíše připravovat na to, jakou taktikou budeme hrát my, než na se zaměřovat na způsob, jakým hraje soupeř.Ale samozřejmě známe jejich přednosti i slabiny. Povinnost nám velí jednoznačně zvítězit. Už jen kvůli tomu, že se na nás dotahují mužstva z nižších pater tabulky, včetně Břeclavi. Bude to pro nás hodně důležitý zápas,“ řekl k soupeři Vlk.

MARTIN DANEŠ
MARTIN HRŮZIK