V závěrečném 30. kole třetí nejvyšší soutěže přivítá MSK Břeclav na svém domovském trávníku mužstvo Brumova, které už je smířeno se sestupem o patro níže. Městský sportovní klub může naopak své nynější postavení v tabulce vylepšit, musí se však spoléhat na to, že mu podá soupeř pomocnou ruku.

Břeclavští, kteří se v průběžném pořadí tabulky MSFL drží na sedmé pozici, se za předpokladu vítězství v posledním kole a zároveň klopýtnutí Uničova posunou na šestou příčku. „Zlínskou rezervu už přeskočit nemůžeme, protože s ní máme horší vzájemnou bilanci. Můžeme se maximálně posunout na šestý stupínek, a to už bude jen kosmetická úprava,“ posteskl si kouč Rabušic.

MSK může mrzet především to, že nezvládl poslední konfrontaci na půdě tápajícího Dolního Benešova. Za předpokladu vítězství mohl reálně uvažovat o tom, že by po konci sezony stanul na čtvrté pozici, což byl předsezónní cíl. „V tom zápase nás soupeř překvapil agresivitou, moji svěřenci na to nebyli připraveni. Porážka nás mrzí. Bez ohledu na ni, ale budeme hodnotit sezonu jako nepovedenou,“ zdůraznil domácí lodivod.
V posledním kole sezony se chce MSK se svými fanoušky rozloučit adekvátním způsobem a druhého sestupujícího z MSFL za každých okolností poslat do kolen. „V zápase chceme každopádně získat tři body. Budeme se snažit hrát ofenzivně. Je pravděpodobné, že od začátku nastoupíme se třemi hrotovými hráči,“ pohrozil Rabušic soupeři.

Brumovský fotbal sice při pohledu na tabulku MSFL respekt u soupeří povětšinou nevzbuzuje, v domácím táboře jsou ale na pozoru. „Velké nebezpeční bude pro nás představovat Lysáček, který hrál nejvyšší soutěž u nás i na Slovensku, výborně si počíná také Smolka, jehož zdobí hra hlavou,“ upozornil trenér Rabušic na opory Brumova.

Hostující klub, který míří vstříc nižší soutěží, se taktických plánů domácího kormidelníka obává. „Je zřejmé, že pokud se budou soustředit na tyto dva hráče a podaří se jim, aby se neprosadili, naše šance na úspěch budou minimální,“ podotkl smířeně Alexander Homér, hrající asistent trenéra.
Brumovští si navíc nedávají na břeclavském pažitu žádné konkrétní cíle, v kabině nepanuje zrovna ideální fotbalová nálada. „Abych pravdu řekl, tak opravdu nevím, jak na tom hráči jsou. Vůbec netuším, co se v jejich hlavách před nadcházejícím utkáním odehrává. Nemohu tak dopředu říct, jak se budeme v zápase jako celek prezentovat, “ odhalil Homér nynšjí trable v mužstvu.

Brumov se obává v prvé řadě toho, aby si MSK nezavzpomínalo na výborné výkony, kterého zdobily ve většině utkání v druhé polovině sezony. „Musíme hrát zejména aktivně v obranné fázi. Jsme si velmi dobře vědomi toho, jakou Břeclav disponuje silou. Jejich forma je na jaře brilantní. Bude to pro nás asi mimořádná zkouška, navíc dostanou příležitost kteří naši mladíci,“ přemítal Homér.