Už čtyři zápasy v řadě nepoznali hořkost porážky a na tuto sérii by rádi navázali i dnes v Břeclavi.
„Chceme uspět i tam, ale víme, že to nebude nic jednoduchého. Získali jsme sice nějaké plusové body venku, ale zase je doma ztratili remízou se Slováckem. Takže jedeme do Břeclavi vyhrát,“ říká trenér Bystrce Zbyněk Zbořil.

Břeclav ale určitě neprodá kůži lacino. Přes dobrou formu Bystrce bude favoritem. „My už musíme zabrat a tři body jsou pro nás v domácím prostředí povinností,“ říká trenér Radek Rabušic.

Břeclav má opačný problém než Bystrc. Už čtyři zápasy čeká na plný bodový zisk.
„Mají dobrou defenzivu, víc gólů inkasovali jen od ambiciózního Frýdku–Místku. Ale zase se trochu trápí v koncovce, nedávají tolik gólů. Toho bychom mohli využít,“ hledá slabiny soupeře bystrcký kouč Zbořil, kterému bude kvůli zranění chybět stoper Macík. „Musíme ho nahradit z vlastních zdrojů, nic jiného nezbývá,“ říká Zbořil. Postrádat bude i útočníka Lose.

Tým soupeře má přečtený i Rabušic. „Hráli jsme spolu pohár. (Břeclav vyhrála ve 2. kole 1:0 – pozn. red.) Je to technicky velmi zdatné mužstvo, má kvalitní zálohu i šikovné útočníky. Známe je stejně jako oni nás, teď půjde hlavně o to, kdo dokáže překvapit,“ myslí si před dnešním zápasem břeclavský lodivod.
Jihomoravské derby, které se odehraje v rámci 12. kola třetí nejvyšší soutěže začíná dnes v 15:00 hodin na Lesním stadionu v Břeclavi – Poštorné.

 

 

MSK Břeclav – Dosta Bystrc

Jak asi nastoupí:
Břeclav: Galla - Jurga, Michal, Schwarz, Pokorný - Vajbar, Demjanovič, Gajdoš, Svoboda - Veselý, Pekárek.
Bystrc: Krajíček - Janek, Komínek, Janíček, Směja – Logara,Pacholík, Jirásek, Veselovský – Zedníček, Kalina.

Rozhodčí: Straka – Hulcký, Ondráš.
Vzájemné zápasy v poslední době: podzim 2007: Břeclav – Bystrc 1:0 (Pohár ČMFS).

Pořadí v tabulce:
6. Břeclav 11:13 17 b.
9. Bystrc 13:14 15 b.