Oproti loňské zimě je to změna. MSK se totiž v minulosti připravoval výhradně na turnajích.
„Problém je v tom, že v našem okolí není žádný kvalitně obsazený turnaj. Například v Líšni hraje jen jedno třetiligové mužstvo. A hrát proti celkům z krajských přeborů by nám příliš nepomohlo,“ uvedl důvod změny trenér Radek Rabušic.

S dohodou s týmy z druhé nejvyšší české soutěže nebyl podle všeho vůbec žádný problém. MSK Břeclav navíc neponechal nic náhodě a přípravné zápasy si domluvil již před měsícem, kdy měly kluby ještě volná okénka v programu.

Kdy budou mít příznivci modro–bílých barev možnost vidět své miláčky na domácím hřiště je ovšem stále ve hvězdách.
„Ještě je nicméně se potřeba domluvit s vlastníky hřiště s umělým povrchem. Ale podpis dohody by měl být otázkou jen několika dní,“ myslí Rabušic.

Jeho svěřenci v současné době prožívají přechodné tréninkové období, které jim končí právě dnes.
Standardní tréninkové dávky je však čekají už 4. ledna příštího roku.

Poté by měly nabírat fyzické síly v Uherském Brodu. „To místo jsme si vybrali kvůli tomu, že hned vedle hotelu je umělá tráva, na které se můžeme kvalitně připravovat. Loni v Bystřici jsme s podmínkami spokojeni nebyli,“ zdůraznil kouč.

Co přesně bude po svých ovečkách v tréninkovém kempu trenér Rabušic požadovat, ovšem prozradit nechtěl.
„Neřeknu, jestli to bude dvou, či čtyřfázový trénink. Podle mého názoru jsou kvalitně odtrénované dva tréninky denně lepší než například čtyři,“ přemítal hlavní lodivod a sportovní ředitel v jedné osobě.