Tentokrát jim byl za soupeře tým z Myjavy, který hraje třetí nejvyšší slovenskou soutěž. Břeclavané soupeře jasně přehrávali a zdeptali ho již v prvním poločase. Hattrickem se za pouhých 23 minut blýskl středopolař Lukáš Svoboda. Jeho tým tak celkově vyhrál 4:1.

„Lukáš dokázal, že se mu v obraně soupeře líbilo. Navíc s ním počítáme do útoku, takže s jeho výkonem jsme určitě spokojeni,“ lebedil si po zápase trenér Radek Rabušic.

Ani ve druhém modelovém utkání jeho ovečky ještě nesplňavaly všechny předpoklady pro soutěžní zápas. Modro-bílí se totiž stále připravují dvoufázově.

„Nadále jsme v kondiční fázi přípravy. Jde o to adaptovat se na zátěž. Nabíráme fyzičku herním způsobem. Některé věci tam již byly dobré, s jinými zatím spokojen nejsem,“ komentoval hlavní kouč výkon mužstva.

Novou tváří v dresu Břeclavi byl mladý útočník Radim Diviš. Odchovanec poštorenského Tatranu se v posledních letech připravoval s ligovým dorostem Slovácka. A své nadání v přípravném duelu také naplno demonstroval, když se úspěšně zapsal do listiny střelců.

„Radim dal branku, myslím, že se předvedl slibně. To, že se připravoval na nejvyšší mládežnické úrovni, šlo skutečně poznat,“ poznamenal Rabušic na adresu hráče, kterého by v zimním přestupovém termínu rád angažoval.

Poprvé si břeclavský dres vyzkoušel taktéž někdejší záložník budějovického Dynama Ivan Dvořák. Jeho jednání se slovenskou prvoligovou Nitrou totiž uvázlo na mrtvém bodě, a tak po vzájemné domluvě nastoupil vbarvách MSK.

„Jeho zkušenosti z prvoligových klání šly poznat. Byl neuvěřitelně silný především v osobních soubojích. Mladíci v našem dresu se mohli jen přiučit, jak to má vypadat. Bylo to výhodné pro obě strany," pochvaloval si Rabušic.

Tomu v zápase kvůli zranění scházel záložník Jiří Gajdoš, který by se však měl ze svalových obtíží dostat během několika dnů.

Na zhruba stejnou dobu přišli Břeclavští i o dalšího hráče středové formace Miroslava Poredského. Ten v zápase inkasoval úder do obličeje, jeho tvář tak momentálně zdobí šest stehů.

Sestava MSK 1. poločas: Kovář - Machala, Schwarz, Michal, Polášek - Vajbar, Kuba, Demjanovič, Drga - Poredský (30. Pekárek), Svoboda *** 2. poločas: Galla - Pokorný, Demjanovič, Kříž, Jurga - Dolíhal, Šlancar, Dvořák, Ryšánek - Pekárek, Diviš