Pořádně zvučnou posilu si vyhlédl pro nadcházející ročník Moravskoslezské ligy MSK Břeclav, když získalo do svých služeb bývalého reprezentačního obránce Petra Schwarze. Čtyřiadvacetiletý bek, jenž se zúčastnil také mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let, by se měl stát vůdčí osobností mužstva. „Není to sice Ronaldo ani Thierry Henry, na které si kluci v kabině hrají, ale bude to určitě obrovská posila,“ zhodnotil sportovní ředitel Radek Rabušic hráčovy kvality.

Po loňské sezoně, ve které MSK obsadil až sedmou pozici, vedení klubu již předem avizovalo, že hodlá přivést kvalitní hráče především do defenzivní linie. „Odešel Kuba, Janíček a Svozil, protože jim skončilo hostování. Novou smlouvu navíc nepodepsal Igor Vymyslický. Hlavně z těchto důvodů jsme Petra Schwarze přivedli. Měl by být pilířem naší obrany a nahradit ty, kteří odešli,“ vysvětloval Rabušic důvod angažování hvězdné akvizice.

Někdejší člen prvoligového kádru Brna, který naposledy působil pod trenérskou taktovkou svého otce v rakouském Unionu Perg, si získal sympatie trenérů Břeclavi již v minulosti. „Je velmi ostřílený, prošel vlastně všemi mládežnickými reprezentačními výběry,“ vyzdvihoval Rabušic hráčovy nemalé zkušenosti. „Vynikající sezonu odehrál před dvěma lety v druholigových Drnovicích, kde vytvořil společně s Jaroslavem Šindlerem kompaktní defenzivní dvojici,“ dodal.

Talentovaný stoper, jenž má fotbalovou kariéru stále před sebou, se ale s velkou pravděpodobností dlouhodobým stavebním kamenem základní sestavy MSK nestane. „Nemyslím si, že by v Břeclavi zůstával nějak dlouho. Má rozhodně na to, aby hrál vyšší soutěž. Počítám, že MSK pro něj bude přestupní stanicí,“ poznamenal Rabušic smířeně.

Podle dohody mezi klubem a hráčem je dokonce možné, že Petr Schwarz se nestačí do povědomí příznivců kopané na Břeclavsku nikterak výrazně zapsat. Pokud by Městský sportovní klub v průběhu sezony oslovil některý ze zájemců z vyšší soutěže, obránce by dostal svolení k odchodu. „Jsme s ním takto domluveni. Zatím ale nechci předbíhat, doufám, že jeden rok u nás Petr zůstane,“ zdůraznil Rabušic.

MSK zřejmě na letním přestupovém trhu ještě neřekl poslední slovo. Petra Schwarze budou pravděpodobně následovat další zajímavé tváře. „Teď máme v klubu bulharského brankáře Rusiho, který hrál doma druhou ligu. Zkoušíme také Kamila Loubka z Pohořelic. Máme navíc vyhlédnutého hráče, který hrál první slovenskou ligu. Zatím ale nebudu konkrétní,“ poznamenal Rabušic.