Ráz utkání výrazně ovlivnil již úvod prvního poločasu. V 6. minutě vyhrál Lukáš Svoboda hlavičkový souboj s domácím brankářem, do prázdné branky se snažil dorazit Jiří Gajdoš, ale podařilo se mu trefit pouze tyč. Odražený míč ještě střílel Poredský, trefil ruku boskovického obránce a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. K němu se postavil obránce Pokorný a rozvlnil síť za brankářem Boskovic.
Domácím brzká branka ubrala na bojovnosti. Břeclavští dál pokračovali v aktivní hře. Celý první poločas byli jednoznačně lepší, přidat další branky se jim ale do přestávky nepodařilo, přestože k tomu šance měli.

Ve druhém poločase přišla velká chvíle nové břeclavské posily, stopera Schwarze. Levý obránce Jurga kopal trestný kop, na zadní tyči vracel před branku Vajbar a Schwarz si při svém premiérovém soutěžním startu za Břeclav připsal první branku.
Také Boskovice měly ve druhém poločase příležitosti, zejména po únicích z křídelních prostorů. Jejich snaha ale ztroskotala na neschopnosti útočníků trefit branku břeclavského klubu.

Hřebíčkem do rakve boskovického působení v českém poháru byla branka v poslední minutě řádné hrací doby. Vytáhlý útočník Veselý si vyměnil míč s navrátilcem z hostování v Mikulově Zdeňkem Šlancarem a ten jej poslal do střelecké pozice. Veselý ze šestnácti metrů nedal brankáři přízemní střelou k tyči šanci.
Břeclavský trenér viděl vítězství svého týmu jako zasloužené: „Určitě, měli jsme alespoň třikrát více šancí než domácí. Soupeř příliš neprověřil naši nově složenou obranu. Ta se bude muset ještě více sehrát, zkouškou budou až zápasy se silnějšími soupeři.“

Domácímu trenéru Milanu Stryovi, který dlouhá léta hrál ve Slovanu Břeclav, chybělo sedm hráčů. „Břeclav byla lepší, to musím uznat. Ale určitě ne o tři branky. Brzká penalta utkání velmi ovlivnila, narušila nám výrazně naše taktické plány. A třetí branka přišla v poslední minutě, kdy už bylo rozhodnuto,“ hájil své mužstvo domácí trenér, který prý žádnou výraznější nervozitu během utkání nepociťoval. „Byl to zápas jako každý jiný,“ uvedl na závěr kouč vyřazeného týmu.