„Kopali jsme volný přímý kop. Já jsem se dostal k odraženému míči, dobře jsem si ho zpracoval a prostě jsem vypálil,“ popisoval hrdina zápasu nechytatelnou ránu ze střední vzdálenosti. „Asi mě to bude něco stát,“ dodal s úsměvem.

K nervózní koncovce sobotního duelu ale přitom nemuselo vůbec dojít. Břeclavané vstoupili do svého letošního druhého domácího zápasu ve velkém stylu. Hned v první minutě srazil karvinský gólman ve vápně Veselého. Na značku pokutového kopu se postavil Pokorný a nekompromisně rozvlnil síť.
Jednobrankové vedení ale domácím dlouho nevydrželo. Aktivní Slezané, kteří vynikali kombinační hrou, srovnali již ve dvanácté minutě. Na centr Mika si naběhl nikým neatakovaný Chlebek a přesnou hlavičkou k tyči skóroval.

„Neřekl bych, že jsme nějak polevili. Hráče vedoucí gól určitě neukolébal. Spíše soupeř zapnul na plné obrátky. Musím ale přiznat, že v prvním poločase měl soupeř určitě více ze hry,“ kál se po zápase kouč MSK Radek Rabušic.
Karvinští domácí celek dokonce přestříleli. Častokrát jim ale chyběl větší klid v zakončení.

Svůj um s úspěchem prezentoval i ostřílený brankář Galla. „Měli jsme hned několik brankových příležitostí. Chtěli jsme prodloužit naši sérii neporazitelnosti. Hráče nečeká při hodnocení zápasu nic dobrého,“ láteřil nad střeleckou impotencí svých svěřenců karvinský lodivod Pavel Hajný.
Břeclavským pomohla k výhře i nedisciplinovanost v soupeřově týmu. Šest minut před závěrem duelu totiž zhlédl bez předešlého varování červenou kartu bek Viktor Vaculín. „K výkonu pana rozhodčího Bočka se nemá cenu vyjadřovat,“ povzdechl si Hajný.

MSK tak po vydřeném vítězství začíná plnil předsezónní cíl. Na vedoucí Mutěnice totiž ztrácí pouhý bod. „Musím klukům poděkovat. Ale musíme se být stále soustředěni, už ve středu náš čeká Pohár ČMFS,“ připomněl trenér Rabušic domácí střetnutí s Bystrcí, která ještě loni hrála druhou ligu.

Jak šly minuty

2. Brankář Kučera fauloval ve vápně Veselého. Pokutový kop proměnil Pokorný a poslal MSK do vedení 1:0.
4. Na centr si šikovně naskočil karvinský Souhrada. Jeho hlavička ale neměla potřebnou razanci.
12. Neobsazený Chlebek zužitkoval přesný centr od Miky, když hlavičkou přesně zamířil k tyčce 1:1.
15. Prudká nahrávka do pokutového území se dostala až k brankáři Gallovi. Ten míč reflexivně vyrazil.
25. Veselý se probil k brance Karviné, jeho následná hlavička ale zamířila nad břevno.
37. Sourada se odhodlal k dalekonosné ráně. Pokus asi z třiceti metrů prolétl jen pár centimetrů vedle levé tyčky.
50. Juroszek se využil přihrávky od Mašleje. Asi z šestnácti metrů ovšem nedokázal zamířit mezi tři tyče.
57. Demjanovič vystřelil tvrdou ránu z dvaceti metrů. Brankář Kučera ale nemusel zasahovat.
68. Střídající Opic vystrašil gólmana Gallu, když z těžkého úhlu míč z jeho kopačy lízl břevno.
75. Poredský mohl pohodlně skórovat. Osamocený ve vápně ale přestřelil branku.
87. Miko Si efektně naběhl na centr do vápna. Jeho hlavičce scházely jen centimetry.
90. V nastaveném čase rozhodl Machala, který hezkou střelou z dálky stanovil výsledek na 2:1 pro MSK.