Rezerva Vysočiny totiž prožívá mnohem zapeklitější období. Své stoupence naposledy potěšila 12. září, kdy triumfovala na půdě Dolního Benešova.
„Máme za sebou dokonce pět porážek. Musíme s tím za každou cenu skoncovat. Doneslo se ke mně, že židle pod trenérem Břeclavi je docela rozkymácená, to nás ale nezajímá. Chceme zvítězit,“ překypoval sebevědomím kouč jihlavské juniorky Roman Kučera.
„Já beru jedině výhru. Je mi jedno, jakým způsobem na ni dosáhneme. Herní projev jde tentokrát stranou. Věřím, že to zvládneme,“ oponoval kouč Břeclavi Radek Rabušic.

Trenéři MSK spoléhají především na to, že hráče namotivuje nedávný pohovor a především finanční postih.
„Já doufám, že to pro mé svěřence bude impuls pro to, aby si uvědomili, jak mají k zápasům přistupovat,“ věří Rabušic, který k pokutám sáhl po poslední porážce 0:3 se Slováckem.

Domácí Jihlava sice zabředla do hlubší krize, její vedení má ovšem pro bídné výsledky pochopení. „Máme hodně mladý tým. Všichni ví, s jakým materiálem pracuji. Žádný tlak na mou osobu vyvíjen není,“ upozornil trenér Kučera.
Duel, v němž může jeden z týmu ukončit černou sérii, se překvapivě odehraje na hlavním stadionu v Jiráskově ulici. V areálu na Stoupách je totiž trávník v dezolátním stavu.

„Nevím, jestli to pro nás bude výhoda. Mohlo by to ale prospět kombinační hře. Nám je to ale jedno, my chceme v prvé řadě uspět,“ nechal se lsyšet Rabušic. Tomu budou pravděpodobně stále scházet marodi Poredský a Michal.

FC Vysočina Jihlava B – MSK Břeclav

Jak asi nastoupí:

Jihlava: Žejdlík - Benda, Havránek, Maniaš, Nešpor - Chmelík, Hušbauer, Chlup, Vácha - Šamánek, Rabušic.

Břeclav: Galla – Pokorný, Schwarz, Ekhardt, Jurga – Demjanovič, Gajdoš – Svoboda, Šlancar, Kuba – Veselý .

Rozhodčí: Pustějovský – Marek, Zelinka.
Poslední vzájemná utkání: Břeclav – Jihlava 1:0, Jihlava – Břeclav 1:2

Pořadí v tabulce:

10. Jihlava 15:15 12 b.
6. Břeclav 11:13 16 b.