Pokud Břeclavští dnes vpodvečer získají na půdě svého protivníka tři body, rázem se z třetí pozice posunou na vedoucí stupínek vsoutěži. Na příčku, která jako jediná zajišťuje druholigovou příslušnost.

„Na tabulku se dívá velice hezky. Řekl bych, že je i dobře, že konečně hrajeme na hřišti soupeře. Předtím jsme bojovali dokonce třikrát vřadě před vlastními diváky, což je velmi nezvyklé. Na hráče byl vyvíjen velký tlak,“ nechal se slyšet kouč Břeclavi Radek Rabušic.

MSK již pravděpodobně vyrukuje ve Slezsku do zápasu snovou posilou. Minulý týden totiž zamířil na půlroční hostování do Břeclavi defenzivní univerzál Tomáš Ekhardt, který hrál naposledy ve slovenském Senci.

„Samozřejmě by to měla být velká posila. Po individuální stránce je to velmi zdatný hráč. Je vidět, že má prvoligové zkušenosti. Jestli ho ale nasadím vDolním Benešově, ještě nevím. Rozhodnu se těsně před zápasem,“ uvedl Rabušic.

Jestliže se chce Břeclav probít do čela tabulky, musí bezpodmínečně zvítězit. Případnou remízou, i když bude mít stejně bodů sprvními dvěma celky, si postavení nevylepší. Mutěnice mají totiž lepší skóre, vedoucí rezerva Olomouce i skóre a vzájemný zápas.