Velké zklamání. Toto slovní spojení přišlo po letošní sezoně na mysl pravděpodobně vícero fotbalovým příznivcům, kteří vyznávali barvy Městského sportovního klubu Břeclav. Ten sice dokázal vylepšit umístění ze svého premiérového ročníku v Moravskoslezské lize, konečnou sedmou příčku za úspěch ale rozhodně považovat nemůže. „Takové umístění nevypadá moc hezky,“ glosoval posmutněle sportovní ředitel klubu Radek Rabušic.

MSK doplatil zejména na mizérii na úvod MSFL, kdy se potýkal s kolísavou formou a mířil nemilosrdně vstříc sestupovým patrům. „Zakusili jsme velice těžký podzim, někdy ve třináctém kole jsme na tom byli tak špatně, že jsme se zařadili mezi mužstva ohrožená sestupem,“ zavzpomínal si na krušné chvilky David Kříž, který utvořil po odchodu kouče Waldemara Horvátha trenérský tandem s Radkem Rabušicem. Právě po odchodu nynějšího kormidelníka Šardic, břeclavský fotbal polila pomyslná živá voda. „Změna na hráče vždycky zapůsobí. Byl to nový vítr v kabině. Na adresu pana Horvátha ale nemohu říct nic špatného,“ poznamenal Kříž.

Nový trenérský rukopis byl patrný na výsledcích především v druhé polovině sezony, kterou činovníci klubu hodnotí jako vydařenou. Tým díky výborným výsledkům atakoval v MSFL medailové umístění. „Jaro jsme odehráli výborně. Na třetí příčku nám chyběly nakonec jediné tři body,“ povzdechl si Kříž.
Nečekané ztráty v jarní části sezony utrpěla ale Břeclav s beznadějně posledními Hranicemi a tápajícím Dolním Benešovem. „Tyto porážky nás hodně mrzí,“ posteskl Kříž, který však nehledal chybu jen u svých svěřenců. „Je pravda, že trénovat se teprve učím, mám jen hráčské zkušenosti. Myslím, že v těchto dvou nepovedených zápasech jsem měl zvolit jinou přípravu a upravit i taktiku,“ přiznal. „Teď, když spolupracuji s panem Rabušicem, který má za sebou zahraniční angažmá, ale cítím, že jsem jako kouč povyrostl,“ dodal.

V příští sezoně se představitelé čtvrtého celku jarní tabulky MSFL již rozhodli, že vyrukují do sezony 2007/2008 s obdobnou trenérskou dvojicí. Ta bude mít za úkol stabilizovat mužstvo a vylepšit umístění z uplynulého ročníku. „Jsem pevně přesvědčen, že pro nás by nebyl problém ihned atakovat vedoucí pozici, peníze na kvalitní posily by se našly. Takovou cestou jít ale nehodláme, chceme vybudovat prosperující klub,“ vysvětloval kouč David Kříž, jehož ale vidina postupu neopustila. „Myslím, že je reálné, abychom s nynějším kádrem bojovali o druhou ligu.“

Myšlenku na posun do prestižnější soutěže by měly posílit i nové příchody. Hostování sice končí Janíčkovi a Kubovi, na odchodu je zřejmě i Svozil a Vymyslický, MSK je však připraven přivést kvalitní náhrady. „Nebudu konkrétní, chceme ale přivést do každé řady jednu dobrou posilu. Vyztužíme především defenzivu,“ vysvětlil Kříž.

Nejsilnější fotbalové mužstvo na Břeclavsku chce atakovat vedoucí příčky v MSFL, ke spokojenosti může mít nicméně daleko. „Nechodí na nás diváci. Netušíme, proč tomu tak je, zázemí máme výborné. Snad příští rok nalákáme fanoušky do ochozů díky naší hře,“ přeje si trenérský partner Radka Rabušice.