Sedmý tým uplynulého ročníku MSFL stále jedná o přestupu Davida Helíska. Talentovaný křídelník by měl patřit mezi trumfové eso MSK pro novou sezonu. „O jeho služby velmi stojíme. Stále vedeme jednání, hráč se ale nemůže rozhodnout, jestli zůstane u nás, nebo odejde hrát nejvyšší soutěž do Kazachstánu. Během dvou dnů chceme, aby se rozhodl,“ vysvětloval sportovní ředitel klubu Radek Rabušic.

Břeclav sice nebyla na přestupovém poli nikterak aktivní, může se však pochlubit dvěma zvučnými úlovky. Po příchodu někdejšího mládežnického reprezentanta Petra Schwarze zavítal do kabiny také další stoper Ivo Michal, který hrál v druholigové Bystrci.
„Ještě je předčasné hodnotit, jestli naše obranná fáze bude kvalitnější. Nicméně já osobně očekávám, že tomu tak bude. Tyto jména by měla být zárukou úspěchu,“ přemítal Rabušic.

Klíčové tváře v podobě Igora Vymyslického, Martina Janíčka a Romana Kuby, které již v týmu nepůsobí, tak byly důstojně nahrazena. Vedení oživilo kádr také kvartetem hráčů z mládežnické akademie.
„Janíček a Kuba byli v Břeclavi pouze na hostování. Ale odchod Igora Vymyslického nás hodně mrzí. O to, aby u nás zůstal, jsme hodně stáli. Nechápeme jeho postoj. Nabízeli jsme mu plat 17 tisíc čistého. Za to, že čtyřikrát týdně přijde na trénink a odehraje zápas, je to myslím slušné,“ podivoval se Rabušic nad postojem zkušeného stopera.

Po trávníku v Břeclavi mohli běhat zajímaví fotbalisté. Ze zahraničních akvizic ale nezaujal bulharský gólman Rusi a ani slovenský forvard Križánek.
„Rusi neměl na to být jedničkou, Križánek taky nebyl hráčem do základu. Ale posilovat možná budeme, ve hře jsou hráči Brna, Zlína a Slovácka, kteří by k nám mohli eventuálně přijít na hostování,“ prozradil Rabušic.

Před startem Moravskoslezské ligy se MSK už stihl svým příznivcům ukázat ve výborném světle. V premiérovém klání ročníku 2007/2008 deklasoval divizní Boskovice v Poháru ČMFS 3:0. „Bylo tam pár hezkých momentů. Ale ještě se máme, kde zlepšovat. Spokojený jsem ale nebyl, to slovo neznám. V sobotu hrajeme přípravu s Líšní, tak uvidíme, jak si povedeme,“ podotkl Rabušic.