Reparát za neúspěšný vstup do jarní sezony čeká na fotbalisty MSK Břeclav již zítra.

Ve svém druhém jarním představení přivítají na svém domovském stadionu tým Uničova. Oba týmy zdobí přibližně stejné skóre, rozdíl v postavení v tabulce je však obrovský. Břeclav přes úvodní porážku ve Znojmě nepřestává v koutku duše myslet na postup, Uničov na dvanácté pozici musí myslet na své záchranářské starosti.

„Chceme před domácími fanoušky napravit zaváhání ze Znojma. Nic jiného než výhru nebereme,“ prohlásil jeden z břeclavských trenérů David Kříž. „Musíme napravit svoji reputaci. Hráči to chtějí odčinit,“ přitakával trenér Radek Rabušic. Jeho svěřenci se v pondělí kvůli špatnému výkonu vyslechli pár nepříjemných slov. „Zkušení hráči dali jasně na jevo, že podobný výpadek se již nebude opakovat,“ doplnil Rabušic.

Hosté z Hané nejedou na jih Moravy odevzdaní. Body se jim hodí k postupu v tabulce. „Jedeme bodovat. Do bojů o záchranu, kterým se chceme vyhnout, potřebujeme každý bod. rozhodavat se bude ale až na hřišti, to je jasné,“ vyhlašoval uničovský trenér Zdeněk Strouhal.

MSK Břeclav – SK Uničov

Předpokládané sestavy:

Břeclav: Galla – Jurga, Schwarz, Michal, Polášek – Drga, Demjanovič, Dvořák, Machala – Svoboda, Pekárek .
Uničov: Dragon – Neissner, Poštulka, Vejvoda, Vaníček – Toman, Šalamoun, Večeřa, Fiala – Krpec, Vybíhal.
Rozhodčí: Pochylý – Paták, Pustějovský.
Vzájemné zápasy v poslední době:
Podzim 2007: Uničov – Břeclav 1:2.

Pořadí v tabulce:

5. Břeclav 17:21 23b. 12. Uničov 15:20 17 b.

Jeho mužstvo v zimní přstávce postihla vlna odchodů. „Rád bych ještě přivedl útočníka a záložníka. Ti snad ale přijdou až v příštím týdnu. V Břeclavi ještě nebudou,“ litoval absence vyhlédnutých posil Strouhal.

Zápas o napravení břeclavské reputace začíná zítra ve 14:30 h na stadionu v Poštorné v Lesní ulici.