Fotbalisté Městského sportovního klubu měli v sobotu šanci napravit výprask v derby se Znojmem z minulého týdne. Proti Uničovu se jim to podařilo. Domácí zvítězili vysoko 3:0.

První domácí zápas nenalákal na stadion do Poštorné příliš velkou návštěvu, přestože se poprvé na svém hřišti představili bývalí ligoví hráči Roman Drga a především Ivan Dvořák. Po zranění se v sestavě MSK opět ukázal obránce Ondřej Pokorný, v průběhu druhé půle nastoupil další rekonvalescent, záložník Roman Kuba. Naopak jen na tribuně byl k vidění útočník Lukáš Svoboda, kterého do hry nepustilo natažené tříslo. Vedle Pekárka se tak do útočné formace postavil Poredský.

Necelé tři stovky dorazivších fanoušků se však v prvním poločase pohledným fotbalem příliš nepokochaly. Hřiště ještě nedovolovalo přesnou kombinaci, a tak byla z obou stran kostrbatá, plná nepřesných přihrávek.

„S první půlí jsem nebyl úplně spokojen. Nechávali jsme soupeři příliš mnoho prostoru,“ komentoval první dějství trenér Břeclavi Radek Rabušic.

Do první obrovské příležitosti se dostali hosté, jejichž útočník Zmeškal si vylámal zuby na skvělém zákroku Gally.

„Pokud by to proměnil, myslím, že by zápas vyvíjel podstatně jinak,“ litoval špatné koncovky uničovský trenér Zdeněk Strouhal.

Nutno říci, že to byla jediná pořádná šance, kterou si hosté z Hané v Břeclavi vypracovali. Domácí postupně převzali iniciativu, dlouho se však nedokázali dostat do skutečně vážné šance. Když už se obě mužstva pomalu chystala na přestávku, přišel jako blesk z čistého nebe první gólový zápis tohoto utkání. Dvořák vybojoval ve tvrdém souboji míč a následný centr našel další novou posilu Drgu, který se tak poprvé v novém dresu zapsal mezi střelce.

Minuty kolem přestávky byly vůbec v režii domácích.

Jen pár minut po odpískání začátku druhé půle se pěkným centrem prezentoval opět Drga, ve vápně našel Poredského, a ten zvýšil na 2:0 pro Břeclav. O osudu zápasu tím bylo prakticky rozhodnuto.

„Dva góly, které jsme inkasovali kolem přestávky, rozhodly o celém zápase. My už jsme potom neměli morální ani fyzické síly na to, abychom zápas otočili ve svůj prospěch,“ přiznal Strouhal.

Druhá půle již byla jednoznačně v režii borců v modro–bílém. Překonání obranného valu soupeře se jim však dlouho nedařilo. Diváky tak alespoň svými technickými kousky bavil benjamínek v břeclavském dresu Radim Diviš.

„Radim má schopnost přejít jeden na jednoho, vymyslet překvapivá řešení. Ještě je mladý, avšak takových hráčů není nikdy dost,“ nešetřil chválou na svého svěřence Rabušic.

Jeho svěřenci v závěru zápasu přitlačili soupeře před jeho branku, z čehož vyplynula pěkná, a hlavně gólová střela stopera Schwarze. Domácí měli v závěru ještě několik dobrých příležitostí, žádná z nich však již brankou neskončila.

„Zápas mohl skončit klidně 5:1. Šancí jsme na to měli dost. Je pravda, že jsme se rozjížděli pomalu a zpočátku to bylo takové neučesané. Rozhodl gól do poločasu. Potom jsme byli ve všech činnostech lepší než soupeř,“ hodnotil utkání domácí kouč Rabušic.

Domácí jednoznačná výhra tak dala zapomenout na zklamání ze Znojma. Břeclavští však musí potvrdit formu v zápase proti rezervě Brna.