Mikulovští v uplynulé sezoně sestoupili z 1. A třídy, přičemž v závěru utrpěli demotivující debakl 0:9. „Postup teď rozhodně není mezi vytyčenými cíli číslem jedna. Prvně musíme naučit kluky, aby chodili na tréninky. Problém s tím mají zejména mladší," vyprávěl Müller.

Břeclavský deník se zaměřil na podmínky, za kterých se mohou v Mikulově z fotbalu zase radovat.

Odpovědnost. „Hráči musí mít chuť, bez ní to nejde," upozorňuje kouč. Jistě. Ztracený zápal pro hru je prvním stupněm uvadající morálky. Volit poté sedánky s přáteli místo drilu a dokola se opakujících cvičení je cesta do pekel. Jenže vyprávějte to chlapům, kteří prožívají jednu porážku za druhou.

Příprava. Ty budeš při rohovém kopu bránit tady, ty tady. Hráči musí znát taktiku a úkoly, s nimiž vybíhají na hřiště. Těžko je ovšem mohou získat a vyzkoušet někde jinde, než na tréninku. „Tohle nás v sezoně trápilo nejvíce, mladí nemají potřebné návyky," připouští Müller. A jsme zase u bodu 1.

Mládež. Spoléhat se na fotbalisty, kteří přijdou do týmu jen za penězi? Tahle cesta je krátká a řada regionálních klubů v nižších soutěžích mění zažité způsoby. Přednost mají domácí odchovanci. „Věříme, že nyní půjdou dorostenci nahoru. Spojily se tři oddíly. Mikulov, Dolní Dunajovice a Perná. Nedáváme klukům žádná ultimata. Je potřeba s nimi mluvit, mluvit a zase mluvit. Snad to pomůže, i když ve fotbale může být každý den všechno jinak," zamýšlí se trenér.

Dodržení slibu. Dal ho právě Müller. Mohl znít asi takhle: „Pomohu dostat tým zase nahoru." Vydrží mu elán? „Když člověk vidí, jak to je, práce ho nebaví. Slíbil jsem, ale, že se dáme do kupy. Musíme se kousnout. Přece když něco děláte poctivě, výsledek musí přijít. Trénujeme teď třikrát týdně a odehrajeme asi dva přípravné zápasy plus pohár," zmínil.

Fanoušci. Začarovaný kruh. Kdyby Mikulovští předváděli atraktivní hru, podpora z hlediště by se jim dostala. I kdyby malá. Možná by vlastně stačilo i upachtěné bránění, ale odměněné body. Momentálně není ve městě ani jedno. A to ještě tamní fotbalisté začnou sezonu jinde: musí uhnout pracím na domácím trávníku. „Lidi nechodí, takže v tomhle to nevýhoda nebude. Jediná komplikace je v dojíždění a v zázemí, které je v okolních vesnicích na horší úrovni," dodal Müller.