Boj o nejjižnější část Moravy se dnes rozhoří v Mutěnicích. Na stadion Pod bůdama přijede ambiciózní družstvo nedaleké Břeclavi. O náboj zápasu tedy nebude nouze ani na hřišti ani v hledišti.
„Bude to pro tým svátek. Je to derby, obě mužstva se navzájem sledují a navzájem se mají přečtené,“ je si vědom tradiční rivality břeclavský trenér Radek Rabušic.

„Máme tu hodně nových hráčů, takže prestižně to berou hlavně fanoušci. A s Břeclaví máme dlouhodobě neúspěšnou bilanci, takže motivaci naši hráči mají,“ vysvětlil sportovní manažer Mutěnic Petr Blaha, který tímto připomněl především první jarní kolo loňského ročníku. V něm Břeclav vyloupila Mutěnice pěti brankami a rozlícený prezident klubu Miroslav Jagoš hned po zápase odvolal trenéra Ondrůška.

V cestě za napravením této nepříjemné statistiky ale stojí domácím fakt, že hned dva nejlepší útočníci týmu jsou na seznamu zraněných. Obal do zápasu nezasáhne zcela jistě, dvojnásobná zlomenina nohy, kterou utrpěl v zápase s Dolním Benešovem, ho vyřadila na velmi dlouhou dobu. „Je to pro nás velká ztráta, ale musíme hrát s tím co máme. Ale Bubenko by již mohl být k dispozici. Uvidíme, jak se bude cítit,“ neztrácí naději mutěnický kouč Vladimír Hruška, který i bez zraněných opor dokázal zvítězit na půdě Slovácka 2:0. Se stejným soupeřem naopak neuspěla Břeclav, která si dokonce odvezla trojku.
Břeclavský klub problémy se zraněnými hráči nemá. Trenér Rabušic má k dispozici kompletní kádr. Jeho svěřenci navíc po dvou úspěšných zápasech získávají zpět potřebné sebevědomí, které ztratili šňůrou čtyř ligových porážek.

A jak tedy bude vypadat samotný zápas. Oba trenéři se shodují, že přehlídku šancí diváci zřejmě neuvidí. „Oba týmy se velmi dobře znají. Utkání mohou rozhodnout maličkosti,“ mýní Hruška.
To potvrzují i slova břeclavského trenéra: „Chceme se vrátit ke kvalitní defenzivě, která nás zdobyla na začátku sezony. A naši ofenzivní hráči se dostali do větší pohody.“
Souboj modrobílých hostujích barev s tradičními domácími „hroznovými“ dresy se rozjede na mutěnickém stadionu dnes ve 14:30 hodin.

MSK Břeclav – Mutěnice

Jak asi nastoupí:
Břeclav: Galla - Jurga, Michal, Schwarz, Pokorný - Vajbar, Demjanovič, Gajdoš, Kuba, Svoboda - Pekárek.
Mutěnice: Blaha – Zemánek, Jašíček, Brychta, Zapletal – Helísek, Drábek, Bílek, Válek – Križánek, Grigorijev

Rozhodčí: Chramcov – Hulcký, Paták.
Vzájemné zápasy v poslední době: jaro 2007: Mutěnice – Břeclav 2:5 (MSFL).
Pořadí v tabulce:

3. Mutěnice 17: 12 21b.
5. Břeclav 13:14 20 b.