Pokud se dá na sedmém jarním zápase Jihomoravanů najít z jejich strany nějaké pozitivum, je to vstřelená branka. Šlo o malou výhru. MSK totiž skórovalo po 332 minutách. Na sedmé jarní porážce to ale nic nezměnilo. „Čekali jsme, že tým vyrovnávací branka nabudí, ale nestalo se vůbec nic," prohlásil Dvořák o Motyčkově brance, která upravila skóre na 1:1.

Břeclav v poslední čtvrthodině prvního poločasu ještě dvakrát nabídla hostům dobré šance, a ti je využili. „Všechny góly nachystáme soupeřům sami. Dneska jsme hráli dobře dvacet minut, jindy třeba třicet. Je to pořád dokola," mávl smutně rukou brankář Tomáš Lešňovský, který musel pro míč do své sítě celkem šestkrát.

Za zmínku stála hlavně šestá trefa Hanáků. Haša si v pokutovém území zpracoval míč na prsa a po vzoru Klinsmanna nebo Rivalda zamířil nůžkami přesně do šibenice. Na poštorenském stadionu muselo uznale zatleskat všech 135 platících diváků.

Ze strany Břeclavanů byl výkon hvězdám světového fotbalu na hony vzdálený. „Nejde o motivaci nebo burcování. To jsou jen slova. Z hráčů musí jít vidět touha po vítězství. A tu jsme neviděli," kroutil hlavou zklamaný Dvořák, jehož tým už ve středu čeká vložené kolo proti HFK Olomouc. Týmu, který má stejně jako Břeclav záchranářské starosti. V sobotu prohrál 0:2. V zápase o poslední šanci Břeclavanů na napravení dojmu ze sezony se představí v půl páté odpoledne.

Břeclav – Kroměříž 1:6 (1:3)

Branky: 31. Motyčka – 28. Haša, 36. Čep, 45. Silný, 56. Silný, 73. Haša, 79. Stratil

MSK Břeclav: Lešňovský – Košut, Svoboda, Hloch, Simandl, Sycha, Diviš, De Carvalho, Motyčka (46. Presl), Vojtěšek, Netopilík

SK HS Kroměříž: Šustr – Látal, Čep, Kašík, Rajnoha, Hromek, Strašák (79. Silnica), Silný, Stratil, Ferko (55. Višněvský), Haša (75. Hynčica)