Svěřenci trenéra Petra Vybírala nasbírali již 23 bodů. „Naše dosavadní výkony musíme hodnotit jenom kladně. Před sezonou jsme si nedávali konkrétní cíle. Prvních deset zápasů nám kromě duelu s Tišnovem a koncovky zápasu ve Vojkovicích vyšlo na výbornou. Oproti minulé sezoně se nám dost povedlo snížit počet inkasovaných branek. Kluci táhnou za jeden provaz," ocenil výkony svých svěřenců Vybíral.

Velký vliv na současné postavení v tabulce má rovněž parádní bilance Sokola na domácím hřišti. Vybíralovi svěřenci vyhráli Na Šlajsi všech pět utkání, do nichž letos nastoupili. „Zápasy na domácím trávníku nám sedly. Cítíme i podporu fanoušků. Na druhou stranu bych v tom ale nehledal žádnou zákonitost. Měli jsme příznivý los. Je to spíš určitým způsobem náhoda," zamyslel se Vybíral, který na postu hlavního trenéra Lanžhotu před sezonou nahradil Petra Maléře.

VÝPRASK ŠVANCAROU

Kaňkou na dosavadních výkonech Lanžhotu tak zůstává duel o první místo s Tišnovem, který Vybíralovi svěřenci prohráli i kvůli hattricku hvězdného Petra Švancary 0:6. „Neřekl bych, že to byl z naší strany špatný zápas. I když to bude znít paradoxně, v prvním poločase jsme byli lepším mužstvem. Nepodařilo se nám ale dostatečně pohlídat Traorého se Švancarou a v padesáté minutě po trefě na 3:0 už nebylo o co hrát," vzpomenul na jedinou porážku Lanžhotu v dosavadní části sezony Vybíral.

Ačkoliv důležitý duel prohráli, díky pravidelně kvalitním výkonům se Lanžhotští drží na dostřel vedoucího Tišnova. Na ten sice ztrácejí čtyři body, ale mají jeden zápas k dobru. O uplynulém víkendu byl totiž odložen jejich zápas na Moravské Slavii kvůli onemocnění domácích hráčů.

I když mají první místo na dostřel, o postupu do divize v Lanžhotu neuvažují. „Zatím jsme se o tom vůbec nebavili. Navíc máme příliš úzký kádr. Poté, co z klubu odešel Trčka a Šenk si zranil klíční kost, máme na lavičce jen dva náhradníky. Pokud bychom chtěli postoupit, museli bychom kádr rozšířit. Ale teprve uvidíme, kde budeme po polovině sezony," zapřemýšlel nahlas Vybíral.

Jistá opatrnost je na místě, protože Lanžhot čekají v následujících týdnech těžké prověrky. Již v neděli vyzvou Vybíralovi svěřenci od patnácti hodin na domácím trávníku druhý tým tabulky Bystrc, o týden později budou o důležité body bojovat na hřišti čtvrtých Mutěnic a následně přivítají páté Bohunice. Těžký trojboj naznačí, jestli je potenciální vidina divize reálná.

VÁCLAV PETRŮ