Domácí začali proti favoritovi třetí ligy bez respektu. Zápas nabral od prvních minut rychlé tempo a k vidění byl technický fotbal se spoustou přihrávek na jeden dotek. Nebezpečné centry do Šromova vápna létaly jeden za druhým, málokterý ale našel svého příjemce. Hra byla ze začátku vyrovnaná, hosté byli sice častěji na míči, ale zahrozili jen dvakrát zásluhou zkušeného Davida Korčiana, který dělal obraně MSK nevětší problémy. Když neuspěli hosté, padla branka na druhé straně.

Ve 22. minutě šel sám Sasín na brankáře, ale jen ho nastřelil a k dorážce se už nedostal. O dvě minuty už ale domácí vedli. Sasín si narazil na jeden dotek s Málkem, a ten bez problémů obstřelil Šroma. Kdo by čekal, že hosté zařadí vyšší rychlost a zatlačí Břeclavany k jejich vápnu, byl na omylu. Obrana MSK fungovala na jedničku a do konce první půle měli naopak domácí na kopačkách další dvě branky. Vlček šel ve 42. minutě sám na hostujícího brankáře, který mu vyběhnutím dobře zmenšil střelecký úhel a vytěsnil jeho střelu. Těsně před odchodem do kabin ještě nastřelil spojnici hostující branky z trestného kopu Simandl.

„Těžko se mi to hodnotí. Byly to dva rozdílné poločasy. Hráli jsme v prvních pětačtyřicet minut fantasticky. Hosty jsme přehrávali, téměř k ničemu jsme je nepustili a byli jsme nebezpečnější. Dali jsme branku a měli i další šance. Simandlův trestňák už jsem viděl v brance. V kabině jsem je ale upozorňoval, že nemáme nic předem vyhrané. Zápas trvá celých devadesát minut a my jsme na výbornou hru z prvního poločasu nenavázali,“ kroutil hlavou zklamaný domácí trenér Milan Valachovič.

Tlak hostujícího týmu totiž přišel až po změně stran a byla to studená sprcha. Po jednom z rohů v 54. minutě si vyskočil nejvýše vyskočil Lukášek a jeho hlavička přelobovala Prokopa. O dvě minuty později napřáhl z dobrých třiceti metrů Tögel a k jeho vlastnímu překvapení bomba skončila přímo v šibenici Prokopovy branky. Slabá pětiminutovka domácích tím ale neskončila. V 58. minutě se totiž odražený trestňák dostal ke Kovářovi, který zleva prostřelil domácího brankáře potřetí.

„Byli jsme na soupeře dobře připravení, věděli jsme, jak standardní situace zahrávají. Přesto jsme dostali z nich dva góly. Z posledních pěti branek jsme dostali čtyři právě po nich. Přitom se tomu v týdnu na trénincích věnujeme. No, a té Tögelově bombě nešlo zabránit, to bylo nádherně trefené,“ komentoval obdržené branky kouč MSK.

Oboustranně nervózní utkání už branku nepřineslo. Hostům dvoubrankový náskok stačil a zaskočeným Břeclavanům se přes veškerou snahu nepodařilo vstřelit ani kontaktní gól. Naopak Prokop se stal hrdinou posledních minut, když zneškodnil skokem dvě tutovky hostí.

„Kdybychom na konci první půle využili naše šance, mohlo se utkání vyvíjet jinak. Za náš výkon jsme si zasloužili alespoň remízu,“ myslel si Valachovič.

MSK Břeclav – HFK Olomouc 1:3 (1:0)
Branky: 24. Málek – 54. Lukášek, 56. Tögel, 58. Kovář
ŽK: Navrátil, Simandl, Málek – Richter, Žondra
Diváků: 180
Sestavy:
MSK Břeclav: Prokop – Košulič, Neuberg, Lysoněk, Šilinger – Crla (62. Ivančic), Simandl ©, Málek, Navrátil – Sasín (72. Pospiš), Vlček (89. Levčík)
HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Kopecký, Lukášek, Šimáček – Bednář (80. Filipský), Čtvrtníček, Kováč ©, Tögel – Korčian (69. Žondra), Richter (85. Svorada)